Аудит комп'ютерної мережі

Аудит мережі – перевірка працездатності і цілісності мережевої інфраструктури компанії. Головна мета – пошук проблем і оптимізація мережевих процесів, усунення збоїв, вразливостей.

Для стратегічного планування бізнесу необхідно чітке розуміння можливостей мережевої інфраструктури. Аудит є превентивним заходом, а також дозволяє поліпшити працездатність мережі підприємства.

Для чого необхідний аудит комп’ютерної мережі

Послуга являє собою комплексну перевірку, в результаті якої експерти створюють звіт-висновок про виконану роботу. У звіті міститься інформація про те, які були виявлені дефекти, поломки, а також проблемні ділянки. В результаті проведеного аудиту замовник отримує об’єктивну оцінку стану мережі, а також рекомендації щодо поліпшення, ремонту і модернізації різних вузлів ЛВС.

Аудит локальної мережі дозволяє виконати такі дії:

 1. Виявити причини нестабільності в функціонуванні. За проблемами в продуктивності можуть стояти інтернет-провайдер або виробник обладнання. Часто аудит вирішує конфліктні ситуації і допомагає знайти винну сторону.
 2. Перевірити якість мережевих послуг. Експертиза надає відомості про швидкість, час затримки, пропускну здатність каналів та інші показники.
 3. Знизити витрати на утримання і обслуговування.
 4. Вибрати варіанти модернізації. Аудит проводиться перед стартом робіт, коли необхідні точні дані про ділянки, які потребують удосконалення.
 5. Отримати інформацію про результати проведеної модернізації.
 6. Провести контрольну перевірку напередодні передачі ІТ-інфраструктури в управління нового співробітника або на аутсорсинг.

В процесі діагностики проводиться повна перевірка СКС і ЛВС, а також аналіз всього активного і пасивного мережевого обладнання, яке з ними взаємодіє:

 1. Мережеве обладнання – комутатори, маршрутизатори, точки доступу.
 2. Сервери.
 3. Канали зв’язку.
 4. Програмне забезпечення для мережевого обладнання.
 5. Периферійні пристрої.

Що включає в себе аудит комп’ютерної мережі

Аудит мережі передбачає комплекс завдань:

 1. Дослідження існуючих документів по мережі і їх відповідність реальному стану справ.
 2. Аналіз робіт, проведених раніше.
 3. Формування технічної документації.
 4. Пошук неполадок і рекомендації щодо усунення.
 5. Перевірка працездатності системи при оновленні техніки, переїзді офісу в нове приміщення, тощо.

Локально-обчислювальні мережі потрібно розміщувати з дотриманням принципів монтажу і прийнятих стандартів. Тому, в рамках послуги проводиться глибокий аналіз елементів, їх дислокації і відповідності:

 1. Загальний візуальний огляд об’єкта.
 2. Формування плану робіт по об’єкту.
 3. Розрахунок кошторису для оплати.
 4. Створення схеми і плану об’єкта (опціонально, якщо його немає).
 5. Виявлення маркувань на обладнанні, стану і працездатність кабельної інфраструктури.
 6. Тестування поточної мережі.
 7. Складання рекомендацій.

Крім цього, якщо на підприємстві немає первинних даних, тоді аудит комп’ютерних мереж включає:

 1. Анкетування співробітників.
 2. Аналіз мережі на відповідність стандартам.
 3. Діагностика пропускної здатності мережі.
 4. Перевірка налаштувань обладнання і Wi-Fi мережі.
 5. Проведення стрес тестів і тестів на проникнення.
 6. Аналіз відмовостійкості.

Наведений комплекс є повним переліком завдань. Виходячи з конкретної ситуації, може бути реалізована лише частина послуг.

Основні етапи

Аудит комп’ютерної мережі складається з трьох основних етапів: підготовка, аудит, результати (з рекомендаціями для замовника). Підготовка включає первинний огляд об’єкта, узгодження спектра робіт, збір необхідної технічної документації, визначення вартості і строків проведення. Після цього настає основний етап – безпосередньо процедура аудиту:

 1. Вивчення наявних схем приміщення і комунікацій, або складання нових.
 2. Виявлення обладнання та мережевих кабелів, які не виявили при первинному огляді.
 3. Діагностика мереж на предмет фізичних вад, дефектів.
 4. Тестування працездатності ЛВС.
 5. Тестування програмного забезпечення, швидкості, відмовостійкості.

На третьому етапі створюється звіт на підставі проведених робіт. Клієнт отримує деталізований звіт про виявлені проблеми, рекомендації щодо поліпшення працездатності.

Коли рекомендується проводити аудит мережі

Проводити діагностику мереж доцільно в ряді ситуацій:

 1. Для оцінки якості сервісу – найкраще вибрати незалежних експертів, які зможуть провести чесну і об’єктивну оцінку стану. Це актуально в ситуації, коли потрібно переконатися, що провайдер виконує зобов’язання.
 2. При передачі посадових обов’язків адміністратора – при зміні адміністрації, коли мережі передаються під управління іншій людині.
 3. Перед модернізацією комп’ютерних мереж підприємству потрібен аудит комплексу для об’єктивного аналізу ситуації і грамотного розвитку.
 4. Для того, щоб виявити об’єктивні причини несправностей, наприклад, коли джерело проблеми незрозуміле.

Також, проводити аудит мережі необхідно, коли з’являються збої в роботі, а штатний фахівець не може самостійно виявити і вирішити проблему.

Результати проведеного аудиту

Перевірка дає об’єктивне і чітке уявлення про ситуацію з ЛВС і СКС. Результати виводяться у формі звіту, де детально прописані проведені роботи. Аналіз кожного блоку мереж інфраструктури, виявлення проблеми, шляхи їх вирішення. Крім того, даються рекомендації щодо поліпшення і модернізації комплексу, можливості його масштабування. З метою оптимізації витрат клієнта, в звіті наводиться ранжування рекомендацій щодо пріоритетів виконання.

Звіт про аудит має довільну форму, зазвичай, перелік досліджень і даних, які в ньому будуть відображені, обговорюються ще на етапі узгодження ТЗ.

Керівнику, для прийняття рішень про заміну, експлуатацію, ремонт або модернізацію, досить вивчити експертний висновок і проаналізувати пріоритети впровадження рекомендацій.

Такий підхід дозволяє заощадити кошти на оновлення компонентів, підвищити працездатність системи в цілому, а також провести поліпшення і ремонт мережі на підставі об’єктивної експертної оцінки.

Наші переваги

ІТ компанія KEY4 – це комплексні рішення для вашого бізнесу. Організація працює в сегменті більше 10 років. За цей час було реалізовано безліч інструментів для ефективної роботи: адміністрування, розробка, тестування, супровід, впровадження, діагностика. Для клієнтів компанії ми готові запропонувати:

 1. Офіційний контракт співпраці.
 2. Повний комплекс робіт з аутсорсингу «під ключ».
 3. Індивідуальні рішення в кожному випадку.
 4. Об’єктивний і чесний підхід.

У портфоліо компанії майже 5000 закритих угод, понад 2000 сервісів в підтримці і кілька сотень повномасштабних, реалізованих проектів по Києву і всій Україні. Серед клієнтів – крупні українські організації та представники середнього, малого бізнесу.

Читати повністю

Як ми працюємо?

Отримуємо заявку
Вивчаємо завдання
Складаємо план
Реалізуємо проект
Супроводжуємо рішення

FAQ

В рамках послуги проводиться експертна оцінка і ревізія СКС, ЛВС, а також комп’ютерного обладнання. Головне завдання – виявлення вразливостей, проблем. Пошук варіантів вирішення завдань, рекомендації з модернізації та максимальної оптимізації інфраструктури.

Послуги з аудиту комп’ютерних мереж актуальні для компаній будь-якого рівня, які зіткнулися з проблемами передачі даних, зломами, втратою даних, повільною роботою мережі.

Ціна на послуги залежить від розміру мережі та пулу завдань, тому, завжди розраховується в індивідуальному порядку після оцінки інфраструктури підприємства.

Чому нам довіряють?

+
Лет
опыта
Закрито
угод
Інтегровано
ІТ-рішень
Сервісів
в підтримці
Реалізовано
проектів

Відгуки клієнтів

clients-ai
Академія Інтелекта
Дякуємо, компанії KEY4 за технічну та ІТ підтримку нашої школи. Вони нам дуже допомогли в перехідному періоді: перенесли бухгалтерське ПЗ і бази даних в хмару, допомогли розібратися бухгалтеру як працювати на віртуальному сервері. Також ми зверталися в компанію за допомогою з проектування та налаштування мережі - їх фахівці істотно поліпшили стабільність роботи мережі та інтернету в школі, і, в процесі, навіть допомогли продати непотрібну для школи техніку. Ми рекомендуємо компанію KEY4, як надійного ІТ і технічного підрядника.
Директор
clients-idealist
Idealist
Запустити точку продажу з нуля виявилося не так просто, як ми спочатку планували. Тому партнерство з KEY4 було дуже своєчасним і корисним для нас. Придбання обладнання, монтаж мережі і підключення всієї техніки пройшли гладко. Хлопці взяли на себе спілкування з підрядниками, все проконтролювали, і ми змогли запуститися в термін. Окрема подяка, за вміння працювати в стислі терміни, тому що дата відкриття була призначена заздалегідь і у нас був дедлайн, який без допомоги фахівців KEY4 був би не реальний.
Директор
clients-turbina
Боулінг-клуб Турбіна
Дякуємо компанії KEY4 за якісно виконану роботу, результатом якої стала синхронізація ряду систем. Це істотно заощадило час на обробку даних нашими співробітниками. Ніякої додаткової інформації вводити тепер не потрібно. Розробка внутрішнього API дуже нам допомогла. Завдання техпідтримки завжди виконуються оперативно і злагоджено.
Виконавчий директор
clients-fleet5
FLEET5
За час співпраці нам були надані такі послуги як: консалтинг, іт-закупівлі, послуги техпідтримки і проектний менеджмент, які ми використовуємо по сьогоднішній день в разі потреби. Глибоке знання ІТ можливостей бізнесу, партнерський підхід, гнучке ціноутворення та системний підхід до вирішення завдань - відмінні риси команди KEY4.
Директор
clients-djumbo
Боулінг-клуб Джамбо
Дякую фахівцям компанії KEY4 за високу якість наданих послуг в рамках супроводу проекту оптимізації роботи нашого клубу. У числі послуг компанії хочу виділити послугу ІТ-закупник, якою ми скористалися з метою підбору, закупівлі нового обладнання і продажу непотрібного. Хочу відзначити раціональність фахівців в плануванні ІТ-витрат в інтересах клієнта. Окрема подяка співробітникам техпідтримки користувачів за злагоджену і чітку роботу. Для нас вкрай важливо мати таких партнерів, як KEY4.
Керуючий
clients-realy
Типографія РЕАЛІ
Довго користувалися послугами приходящого адміністратора, але, після злому бази даних облікової системи, зрозуміли, що треба щось міняти. Звернулися в KEY4 за рекомендацією для комплексного обслуговування ІТ-структури. Фахівці компанії виконали перенастроювання ІТ-ресурсів і перенесення наших серверів в дата-центр. Також скористалися послугою ІТ-закупник, що допомогло нам реалізувати непотрібну техніку і закупити нову. Дякуємо вам за якісну роботу, оперативність у вирішенні наших завдань. Рекомендуємо компанію KEY4, як надійного партнера.
Директор
clients-lavina
РЦ "Лавіна"
Хочемо висловити подяку фахівцям KEY4 за надання послуги створення "ІТ-інфраструктури під ключ". Командою було здійснено запуск більшості напрямків торгового центру з нуля. Були оптимізовані витрати на закупівлю обладнання. В результаті проведеного проекту фахівцями KEY4 був отриманий максимально автоматизований торгово-розважальний комплекс. Дякуємо проектній команді за відмінний результат, а також продовжуємо плідну співпрацю!
Виконавчий директор
clients-athens
ПШ Афіни
Відкриття нової школи поставило перед керівництвом серйозне завдання: необхідно було з нуля запустити ключові бізнес-процеси, для чого потрібно було провести ІТ-закупівлі, монтажні роботи, установлення, налагодження та роботу з подальшою техпідтримкою інфраструктури. Команда KEY4 реалізувала проект, починаючи з підбору обладнання, закінчуючи впровадженням та технічною підтримкою апаратних засобів і програмного забезпечення. Одним з визначальних чинників при виборі ІТ-компанії були вигідні фінансові умови і чітке проведення запланованих робіт. Дякуємо, колективу KEY4, за надану комплексну послугу з відкриття нової шкільної площадки, за вирішення всіх технічних, організаційних і, до того ж, «паперових» запитань, яких було б вкрай багато, звернися ми до різних постачальникам ІТ-послуг, то результат був б не таким передбачуваним і якісним.
Директор
clients-atilla
РВК Атілла
При проведенні реструктуризації компанії було прийнято рішення про передачу ІТ-задач на аутсорс. Першим позитивним досвідом роботи з KEY4 була перенастроювання і організація роботи IT інфраструктури. Роботи були проведені швидко, технічно і майже непомітно для нас. Далі йшов досвід з техпідтримки: завдання користувачів вирішувалися швидше і якісніше, були визначені і оперативно виправлені системні помилки, запропоновані нестандартні рішення, які усунули багато проблем. Нам підібрали оптимальний пакет послуг, яким ми користуємося на умовах щомісячної оплати, при виникненні нештатних ситуацій, ми можемо завмовити додаткові послуги і оплатити їх окремо, тільки тоді, коли вони дійсно потрібні. Ми рекомендуємо KEY4 як відповідального постачальника послуг, який працює в інтересах і на користь бізнесу.
Директор
clients-dila
МЛ Діла
За 9 років плідної співпраці з компанією KEY4 було реалізовано безліч цікавих проектів, які допомагають розвиватися бізнесу МЛ ДІЛА. За сприяння фахівців KEY4: автоматизовані більше 150 точок мережі МЛ ДІЛА; розроблені модулі синхронізації з виробничими програмними комплексами; створена система для управління лабораторними проектами, що дозволяє відстежувати і збирати результати досліджень у відповідні друковані форми. Завдяки злагодженій роботі співробітників МЛ ДІЛА і компанії KEY4 створені ефективні продукти, які успішно проходили тестування в ході зовнішніх аудитів. В процесі спільної роботи компанія KEY4 зарекомендувала себе як надійний і відповідальний діловий партнер з чітким виконанням взятих зобов'язань і гнучким підходом до вирішення завдань з урахуванням інтересів всіх сторін. Дякуємо колективу компанії KEY4 за індивідуальний підхід, швидке реагування на критичні ситуації, ініціативу і професійну відповідальність. МЛ ДІЛА і далі розраховує на підтримку KEY4 в частині консалтингу та розробки.
ІТ-Директор
clients-athens
ПШ Афіни
До наших IT-партнерів ми звернулися із запитом про створення ПЗ для автоматизації основного і допоміжних бізнес-процесів школи під специфіку бізнес-моделі нашого бізнесу. В рамках цього проекту компанією KEY4 був проведений аудит процесів і їх стандартизація, продумано і реалізовано функціонал, який дозволяє істотно скоротити час на виконання багатьох завдань, налагодити комунікацію з батьками з фінансових і організаційних питань. За участю фахівців KEY4 був розроблений особистий кабінет для батьків, учнів, співробітників. Основними факторами при виборі підрядника були фінансова сторона і наявність подібного досвіду. Підтвердженням продуктивної роботи і позитивними відгуками про результати проекту стали численні відгуки батьків, які є нашими клієнтами. Дякуємо команді фахівців KEY4 за злагоджену і чітку роботу, а також за якісну технічну підтримку продукту.
Виконавчий директор
clients-imd
МЛ IMD
Замовили у компанії KEY4 аудит бази даних. З командою фахівців працювати легко і комфортно. Швидко знайшли вразливі місця, максимально оптимізували і усунули «вузькі місця», надали детальні рекомендації щодо подальших кроків для мінімізації ризиків. Якість наданих консультацій, виконаних робіт на високому професійному рівні. Однозначно компанію рекомендуємо для співпраці.
Директор
clients-savvats
САВВАТС СЕРВІСНИЙ МЕТАЛОЦЕНТР
З компанією KEY4 почали співпрацю з IT-аудиту. Перше що відразу порадувало - якісна консультація, яку зараз рідко де можна зустріти. Відповіли на всі поставлені питання зрозумілими словами і без води. Якість виконання роботи на вищому рівні, відчувається що компанія всіма способами намагається надавати вищу якість. Так само порадувала вартість послуг, отримали навіть більше, ніж заплатили. З упевненістю можемо рекомендувати KEY4, як надійних і професійних партнерів. Дякуємо компанії, будемо продовжувати співпрацювати для оптимізації і технічної підтримки IT-систем підприємства.
Директор
clients-nako
Незалежна антикорупційна комісія
ГО "Незалежна антикорупційна комісія" (НАКО) співпрацювала з KEY4 із запитом налаштування GSuite for nonprofits, а також проведення тренінгів по GSuite та Slack як для адмінів, так і для користувачів. Менеджер компанії професійно налагодив процеси, були чітки плани, терміни, очікувані результати, а комунікація була легкою. Результатом ми задоволені. Після цього отримали повний звіт щодо оплачених послуг. НАКО рекомендує компанію KEY4 і ми з ними разом продовжуємо співпрацю - навчаємось і інтегруємо Jira. Дякуємо.
Директор