Проектування ІТ інфраструктури

В епоху цифрових технологій ІТ-система – це частина будь-якої організаційної структури. Стратегічно правильно спроектована ІТ-інфраструктура гарантує отримання віддачі від інвестицій в технології.

ЧОМУ ЦЕ ВИГІДНО

Правильно спроектована ІТ-інфраструктура, врешті-решт, знижує ІТ-витрати, неправильна – збільшує їх.

Легко масштабована і модернізована ІТ-інфраструктура здатна в майбутньому з мінімальними витратами адаптуватися під мінливі бізнес-процеси.

Логічна, структурована, докладно документована і кваліфіковано побудована IT-інфраструктура – гарантія стабільного безперебійного робочого процесу.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ

Технічні рішення дають можливість бізнесу робити більше за менший час з меншими ресурсами, а ІТ-інфраструктурі, що була спроектована, інтегруватися в процеси компанії, підвищуючи їх ефективність.

Це можливо, якщо при проектуванні ІТ-інфраструктури підприємства враховують такі оптимізуючі можливості:

 • Оцінка потреб ІТ-інфраструктури – комплексний всебічний аудит, що включає в себе вимір ступеня використання кожного компонента.
 • Апаратне забезпечення як послуга (HaaS). Велика проблема для підприємств – це інвестування в нове обладнання, яке вже через пару років доведеться змінювати.
 • Мережева схема – перед установкою нового обладнання планується комутаційна структура.
 • Консолідація серверів і сховищ дозволяє ефективно реалізувати віртуалізацію і кластеризацію, забезпечуючи балансування серверного навантаження і вражаючий рівень економії.
 • Розміщення електронної пошти та IP-телефонії: локально, в хмарі, гібридний варіант. Оптимізується з урахуванням внутрішніх вимог безпеки.
 • Управління службами друку. Не враховані в проекті топологія і способи доступу до копіювальних апаратів та принтерів можуть зробити друк документів проблемою.
 • Рішення для аварійного відновлення. Зберігання резервних копій даних в декількох місцях.
 • Міграція з локального середовища в хмару. Переміщення локальної мережі в хмару дає ряд переваг, включаючи розширений доступ, управління дозволами.

 

ЕТАПИ ПРОЕКТУВАННЯ ІТ-ІНФРАСТРУКТУРИ ПІДПРИЄМСТВА

Загальна формула проектування: «Як є – Як треба – Що зробити». І, виходячи з неї, етапи проектування IT інфраструктури будуть наступні:

 1. Аудит. Побудова поточної моделі ІТ-інфраструктури, проводиться повна інвентаризація її складових компонентів. Проводиться аналіз на технологічну і структурну надмірність або дефіцитність. Оцінюється рівень відповідності поточним бізнес процесам і потенціал можливого майбутнього масштабування і реконструювання.
 2. Постановка завдання. Відповідно до побажань замовника, специфіки підприємства і необхідного рівня автоматизації формулюються кінцеві цілі.
 3. Концепція. Розробляється кілька моделей, проводиться їх аналіз, вибирається оптимальна, відповідна до завдань і бюджету.
 4. Технічне завдання (ТЗ). Створюється документ, що містить цілі та завдання проекту. Описується функціонал готового рішення, його інтеграція з іншими системами підприємства. ТЗ також містить чіткі вимоги по стійкості до відмов і рівню безпеки. У технічному завданні вказуються етапи реалізації проекту, необхідні для цього ресурси. Після затвердження, ТЗ стає головним документом для впровадження проекту.
 5. Робочі рішення. Документується перелік компонентів майбутньої інфраструктури із зазначенням функціонального призначення.
 6. Обладнання: відповідно до функціонального призначення і в рамках виділеного бюджету створюється список обладнання для виконання проекту;
 7. Тестування – перевіряється працездатність обраної моделі ІТ-інфраструктури на масиві даних і придбаному для проекту обладнанні.
 8. Функціонально-процесингова топологія. Створюються докладні карти (схеми) розташування і взаємодії компонентів інфраструктури, розробляються політики використання програмного забезпечення і локальних мереж.

Професійно підготовлений проект ІТ-інфраструктури і кваліфіковано реалізовані проектні етапи, в результаті, надають замовнику фундамент для стійкого розвитку бізнесу.

Надаємо послуги в Києві та по всій Україні.

Читати повністю

Як ми працюємо?

Отримуємо заявку
Вивчаємо завдання
Складаємо план
Реалізуємо проект
Супроводжуємо рішення

FAQ

Проводиться аудит (аналіз завдань, вхідні дані, вимоги замовника, тощо) і складається технічне завдання.

Проект ІТ-інфраструктури містить відомості про технічні характеристики обладнання і ПЗ, рішення по основним завданням, що забезпечують функціонування бізнес-процесів компанії.

Після установки обладнання і впровадження спроектованої інфраструктури, складається технічна документація і експлуатаційні регламенти (може бути запропонований аутсорсинг обслуговування ІТ-інфраструктури).

Монтуються інженерні та кабельні системи, телефонні мережі, встановлюються точки доступу.

Після установки серверів, робочого обладнання, інсталяції ПЗ, налаштовуються мережеві протоколи і служби для роботи і адміністрування всіх систем. Збираються системи для зберігання управління БД, прописуються права доступу.

Склад і обсяг робіт спрощується або ускладнюється, в залежності від вимог замовника.

Вартість проектних робіт залежить від багатьох факторів і параметрів, до яких відносяться, в тому числі: місце розміщення складових IT-інфраструктури, рівень віртуалізації і автоматизації, створюється ЦОД або обробка даних ведеться локально, а також від індивідуальних вимог і побажань замовника.

Чому нам довіряють?

+
Лет
опыта
Закрито
угод
Інтегровано
ІТ-рішень
Сервісів
в підтримці
Реалізовано
проектів

Відгуки клієнтів

logo-client-kredobank
KredoBank
Від імені АТ «Кредобанк» та від себе особисто висловлюю керівництву компанії KEY4 та безпосередньо Едуарду Танасу щиру вдячність та повагу за співпрацю та створені умови дослідження функціоналу Confluence Atlassian, ІТ консалтингу та інтеграції Confluence Atlassian. Щиро бажаємо Вам багато зацікавленої аудиторії, успіхів, наснаги та нових звершень у Вашій справі!
Директор Департаменту управління процесами
clients-ai
Академія Інтелекта
Дякуємо, компанії KEY4 за технічну та ІТ підтримку нашої школи. Вони нам дуже допомогли в перехідному періоді: перенесли бухгалтерське ПЗ і бази даних в хмару, допомогли розібратися бухгалтеру як працювати на віртуальному сервері. Також ми зверталися в компанію за допомогою з проектування та налаштування мережі - їх фахівці істотно поліпшили стабільність роботи мережі та інтернету в школі, і, в процесі, навіть допомогли продати непотрібну для школи техніку. Ми рекомендуємо компанію KEY4, як надійного ІТ і технічного підрядника.
Директор
clients-idealist
Idealist
Запустити точку продажу з нуля виявилося не так просто, як ми спочатку планували. Тому партнерство з KEY4 було дуже своєчасним і корисним для нас. Придбання обладнання, монтаж мережі і підключення всієї техніки пройшли гладко. Хлопці взяли на себе спілкування з підрядниками, все проконтролювали, і ми змогли запуститися в термін. Окрема подяка, за вміння працювати в стислі терміни, тому що дата відкриття була призначена заздалегідь і у нас був дедлайн, який без допомоги фахівців KEY4 був би не реальний.
Директор
clients-turbina
Боулінг-клуб Турбіна
Дякуємо компанії KEY4 за якісно виконану роботу, результатом якої стала синхронізація ряду систем. Це істотно заощадило час на обробку даних нашими співробітниками. Ніякої додаткової інформації вводити тепер не потрібно. Розробка внутрішнього API дуже нам допомогла. Завдання техпідтримки завжди виконуються оперативно і злагоджено.
Виконавчий директор
clients-fleet5
FLEET5
За час співпраці нам були надані такі послуги як: консалтинг, іт-закупівлі, послуги техпідтримки і проектний менеджмент, які ми використовуємо по сьогоднішній день в разі потреби. Глибоке знання ІТ можливостей бізнесу, партнерський підхід, гнучке ціноутворення та системний підхід до вирішення завдань - відмінні риси команди KEY4.
Директор
clients-djumbo
Боулінг-клуб Джамбо
Дякую фахівцям компанії KEY4 за високу якість наданих послуг в рамках супроводу проекту оптимізації роботи нашого клубу. У числі послуг компанії хочу виділити послугу ІТ-закупник, якою ми скористалися з метою підбору, закупівлі нового обладнання і продажу непотрібного. Хочу відзначити раціональність фахівців в плануванні ІТ-витрат в інтересах клієнта. Окрема подяка співробітникам техпідтримки користувачів за злагоджену і чітку роботу. Для нас вкрай важливо мати таких партнерів, як KEY4.
Керуючий
clients-realy
Типографія РЕАЛІ
Довго користувалися послугами приходящого адміністратора, але, після злому бази даних облікової системи, зрозуміли, що треба щось міняти. Звернулися в KEY4 за рекомендацією для комплексного обслуговування ІТ-структури. Фахівці компанії виконали перенастроювання ІТ-ресурсів і перенесення наших серверів в дата-центр. Також скористалися послугою ІТ-закупник, що допомогло нам реалізувати непотрібну техніку і закупити нову. Дякуємо вам за якісну роботу, оперативність у вирішенні наших завдань. Рекомендуємо компанію KEY4, як надійного партнера.
Директор
clients-lavina
РЦ "Лавіна"
Хочемо висловити подяку фахівцям KEY4 за надання послуги створення "ІТ-інфраструктури під ключ". Командою було здійснено запуск більшості напрямків торгового центру з нуля. Були оптимізовані витрати на закупівлю обладнання. В результаті проведеного проекту фахівцями KEY4 був отриманий максимально автоматизований торгово-розважальний комплекс. Дякуємо проектній команді за відмінний результат, а також продовжуємо плідну співпрацю!
Виконавчий директор
clients-athens
ПШ Афіни
Відкриття нової школи поставило перед керівництвом серйозне завдання: необхідно було з нуля запустити ключові бізнес-процеси, для чого потрібно було провести ІТ-закупівлі, монтажні роботи, установлення, налагодження та роботу з подальшою техпідтримкою інфраструктури. Команда KEY4 реалізувала проект, починаючи з підбору обладнання, закінчуючи впровадженням та технічною підтримкою апаратних засобів і програмного забезпечення. Одним з визначальних чинників при виборі ІТ-компанії були вигідні фінансові умови і чітке проведення запланованих робіт. Дякуємо, колективу KEY4, за надану комплексну послугу з відкриття нової шкільної площадки, за вирішення всіх технічних, організаційних і, до того ж, «паперових» запитань, яких було б вкрай багато, звернися ми до різних постачальникам ІТ-послуг, то результат був б не таким передбачуваним і якісним.
Директор
clients-atilla
РВК Атілла
При проведенні реструктуризації компанії було прийнято рішення про передачу ІТ-задач на аутсорс. Першим позитивним досвідом роботи з KEY4 була перенастроювання і організація роботи IT інфраструктури. Роботи були проведені швидко, технічно і майже непомітно для нас. Далі йшов досвід з техпідтримки: завдання користувачів вирішувалися швидше і якісніше, були визначені і оперативно виправлені системні помилки, запропоновані нестандартні рішення, які усунули багато проблем. Нам підібрали оптимальний пакет послуг, яким ми користуємося на умовах щомісячної оплати, при виникненні нештатних ситуацій, ми можемо завмовити додаткові послуги і оплатити їх окремо, тільки тоді, коли вони дійсно потрібні. Ми рекомендуємо KEY4 як відповідального постачальника послуг, який працює в інтересах і на користь бізнесу.
Директор
clients-dila
МЛ Діла
За 9 років плідної співпраці з компанією KEY4 було реалізовано безліч цікавих проектів, які допомагають розвиватися бізнесу МЛ ДІЛА. За сприяння фахівців KEY4: автоматизовані більше 150 точок мережі МЛ ДІЛА; розроблені модулі синхронізації з виробничими програмними комплексами; створена система для управління лабораторними проектами, що дозволяє відстежувати і збирати результати досліджень у відповідні друковані форми. Завдяки злагодженій роботі співробітників МЛ ДІЛА і компанії KEY4 створені ефективні продукти, які успішно проходили тестування в ході зовнішніх аудитів. В процесі спільної роботи компанія KEY4 зарекомендувала себе як надійний і відповідальний діловий партнер з чітким виконанням взятих зобов'язань і гнучким підходом до вирішення завдань з урахуванням інтересів всіх сторін. Дякуємо колективу компанії KEY4 за індивідуальний підхід, швидке реагування на критичні ситуації, ініціативу і професійну відповідальність. МЛ ДІЛА і далі розраховує на підтримку KEY4 в частині консалтингу та розробки.
ІТ-Директор
clients-athens
ПШ Афіни
До наших IT-партнерів ми звернулися із запитом про створення ПЗ для автоматизації основного і допоміжних бізнес-процесів школи під специфіку бізнес-моделі нашого бізнесу. В рамках цього проекту компанією KEY4 був проведений аудит процесів і їх стандартизація, продумано і реалізовано функціонал, який дозволяє істотно скоротити час на виконання багатьох завдань, налагодити комунікацію з батьками з фінансових і організаційних питань. За участю фахівців KEY4 був розроблений особистий кабінет для батьків, учнів, співробітників. Основними факторами при виборі підрядника були фінансова сторона і наявність подібного досвіду. Підтвердженням продуктивної роботи і позитивними відгуками про результати проекту стали численні відгуки батьків, які є нашими клієнтами. Дякуємо команді фахівців KEY4 за злагоджену і чітку роботу, а також за якісну технічну підтримку продукту.
Виконавчий директор
clients-imd
МЛ IMD
Замовили у компанії KEY4 аудит бази даних. З командою фахівців працювати легко і комфортно. Швидко знайшли вразливі місця, максимально оптимізували і усунули «вузькі місця», надали детальні рекомендації щодо подальших кроків для мінімізації ризиків. Якість наданих консультацій, виконаних робіт на високому професійному рівні. Однозначно компанію рекомендуємо для співпраці.
Директор
clients-savvats
САВВАТС СЕРВІСНИЙ МЕТАЛОЦЕНТР
З компанією KEY4 почали співпрацю з IT-аудиту. Перше що відразу порадувало - якісна консультація, яку зараз рідко де можна зустріти. Відповіли на всі поставлені питання зрозумілими словами і без води. Якість виконання роботи на вищому рівні, відчувається що компанія всіма способами намагається надавати вищу якість. Так само порадувала вартість послуг, отримали навіть більше, ніж заплатили. З упевненістю можемо рекомендувати KEY4, як надійних і професійних партнерів. Дякуємо компанії, будемо продовжувати співпрацювати для оптимізації і технічної підтримки IT-систем підприємства.
Директор
clients-nako
Незалежна антикорупційна комісія
ГО "Незалежна антикорупційна комісія" (НАКО) співпрацювала з KEY4 із запитом налаштування GSuite for nonprofits, а також проведення тренінгів по GSuite та Slack як для адмінів, так і для користувачів. Менеджер компанії професійно налагодив процеси, були чітки плани, терміни, очікувані результати, а комунікація була легкою. Результатом ми задоволені. Після цього отримали повний звіт щодо оплачених послуг. НАКО рекомендує компанію KEY4 і ми з ними разом продовжуємо співпрацю - навчаємось і інтегруємо Jira. Дякуємо.
Директор