Проектування систем контролю доступу (СКУД)

Підвищити безпеку підприємства можна за допомогою системи контролю доступу. Технологічний комплекс включає апаратно-технічні засоби, що вирішує низку завдань:

 1. Контролюють переміщення співробітників.
 2. Запобігають несанкціонованому доступу на територію.
 3. Ранжують доступ до об’єкту.
 4. Фіксують все, що відбувається на підприємстві.

СКД – це дієвий інструмент безпеки на підприємствах. Комплекс може працювати автономно або бути інтегрованим в інші інженерні комунікації компанії.

Переваги СКУД

Проектування СКУД складається з ряду етапів. Вони взаємопов’язані, від грамотної та послідовної реалізації залежить ефективність комплексу.

Система контролю і управління доступом має ряд особливостей, які роблять її вкрай затребуваною:

 1. Веде облік часу, який співробітник проводить на роботі.
 2. Формує базу даних про відвідування підприємства.
 3. Автоматизує розрахунки.
 4. Оптимізує і автоматизує систему пожежної сигналізації (розблокування і блокування точок пропуску).
 5. Взаємодіє з датчиками-сповіщувачами: пожежні, евакуаційні.
 6. Інтегрується в систему охоронної сигналізації і керує нею.

Якісно зроблений проект СКУД дозволяє в автоматичному режимі проводити всі операції. Система реагує на сповіщення з датчиком, блокує і відкриває (опціонально) всі двері. Спеціальні настройки модуля блокують відсікають двері в кабінети, залишаючи доступ до виходу при екстреній евакуації. Крім того, інтеграція в систему безпеки дозволяє здійснювати контроль за територією і відвідувачами комплексу. Відбувається блокування доступу, повідомлення оператора, відеозйомка. Дані зберігаються в базі системи.

Для співробітників підприємства також передбачений ряд параметрів, які допоможуть об’єктивно оцінювати їх трудову активність: контроль за часом приходу на робоче місце, кількість виходів з об’єкта протягом дня, час, коли співробітник йде з офісу.

Грамотна проектна документація – важлива умова для стабільної роботи.

Розробка проекту системи контролю доступу

Головне завдання при проектуванні СКУД – створити функціональний і безпечний комплекс. Для цього важливо враховувати не тільки специфіку діяльності компанії, але і порядок завдань, які повинна виконувати система. Особливості об’єкта впливають  на вибір обладнання, метод, за яким буде відбуватися прокладка інженерних мереж, облік та ідентифікація користувачів.Створення проекту СКУД – відповідальний крок, який складається з послідовного алгоритму дій.

Аналіз об’єкта

Початковий етап – оцінка об’єкта і врахування особливостей:

 1. Вимірювальні роботи на території.
 2. Аналіз інженерних комунікацій.
 3. Загальний огляд приміщень.

На даному етапі відбувається вибір методу інтеграції СКУД, визначення точок проходу, контрольних пунктів, можливість впровадження в існуючу інфраструктуру компанії.

Зверніть увагу! Монтаж системи контролю доступу в існуючий інженерний комплекс – популярний метод роботи, який скорочує економічні та трудові витрати.

У процесі дослідження приміщення окрема увага приділяється джерелам резервного живлення. Оскільки більшість охоронних комплексів використовують електромагнітний принцип блокування, наявність безперебійного джерела електрики – ключовий момент питання безпеки. Якщо на території не передбачена наявність автономного генератора, то це можна виправити при створенні проекту.

Створення загальної концепції

Наступний етап – написання технічного завдання. На цьому етапі формується пул завдань. Вони ґрунтуються на 3 ключових параметрах: побажання замовника, особливості інфраструктури будівлі, стандарти галузі. Тут наводиться перелік необхідного обладнання, методи впровадження, а також загальна документація. Готове ТЗ повинно відповідати стандартам монтажу охоронних систем. В результаті, інженер надає пакет даних, які містять первинну розрахункову документацію, топологічні схеми розводки кабелів, порядок дій при інтеграції, а також інформацію про розташування кабельних трас.

Проектна і робоча документація

На підставі створеного технічного завдання формується пакет документів затверджений замовником. Тут присутні технічні специфікації: тип обладнання, параметри розташування точок, креслення інженерних комунікацій, кошторис. Готовий пакет проектної документації містить:

 1. План території, де реалізується СКУД.
 2. Схеми кабельних розводок.
 3. Пояснювальна записка.
 4. Специфікації комплектуючих, обладнання.
 5. Інструкції по експлуатації.
 6. ТЗ на монтажно-будівельні роботи.
 7. Графічні плани дислокації системи контролю доступу.
 8. Кошторис на покупку обладнання.
 9. Кошторис на оплату роботи фахівців.

У деяких випадках потрібно також створення макета з візуальною демонстрацією розташування пропускних пунктів.

Вибір обладнання для проектування систем контролю доступу

Одним з найважливіших моментів є етап вибору обладнання. Грамотний підбір комплектуючих і продумана установка дозволить створити максимально ефективний комплекс. Комплектація СКУД може відрізнятися. Ми наведемо перелік базових елементів системи:

 1. Загороджувальні пристрої – до них відносяться різні двері, шлагбауми, турнікети, а також шлюзові кабіни і замки. Вибір типу конструкції залежить від особливостей монтажу і об’єкта: зовнішній чи внутрішній.
 2. Зчитувачі інформації – для ідентифікації відвідувачів встановлюються елементи безконтактної діагностики: зчитувачі карт, сітківки ока, відбитків пальців, долоні, особи. Обладнання може бути біометричним або стандартним.
 3. Модуль робочого часу – вбудована функція дозволяє відстежувати перебування персоналу на робочому місці, їх вхід і вихід з приміщення з фіксацією часу і кількості раз. Наприклад, можна контролювати скільки разів кожен співробітник виходить на перекур.
 4. Контролери турнікетів, шлагбаумів, дверей – спеціалізовані запірні механізми. Можуть бути 2-х типів: електромеханічні і електромагнітні. З метою підвищення безпеки рекомендується використовувати електромагнітні варіанти. Контролери зберігають дані про всіх користувачів, їх рівні доступу та персональну інформацію. На основі цього відбувається авторизація або обмеження доступу.

Також СКУД містить унікальний програмний код з закритим типом доступу, безконтактні карти. Залежно від об’єкта можуть бути доступними також інші функції, наприклад, скринінг температури тіла або сканування відбитків пальців.

Вигоди співпраці з нашою компанією

Організація KEY4 працює в сегменті більше 10 років. Послуги у сфері розробки проектної документації для систем контролю доступу – пріоритетний напрямок у трудовій діяльності. Ресурси підприємства забезпечують повний комплекс робіт відповідно до побажань замовника. Працюючи з KEY4, ви отримуєте:

 1. Об’єктивність – тільки необхідний перелік обладнання і комплектуючих.
 2. Економія – дотримується баланс ціни і якості без нав’язування дорогих аналогів компонентів системи.
 3. Безпека – у нас є дозвіл на виконання монтажу та проектування СКУД.
 4. Надійність – на всі роботи поширюється гарантія, є також післягарантійне сервісне обслуговування.

Компанія KEY4 закрила понад 4000 угод у Києві і по Україні. Серед наших клієнтів – понад 900 представників середнього і малого бізнесу. А лояльне ставлення контрагентів підтверджено позитивними відгуками.

Ціни на послуги проектування СКУД

Будівельно-ремонтні роботи по створенню або інтеграції системи контролю доступу – НЕ типова послуга. Для розробки проектної документації потрібні індивідуальні дані, тому підсумкова вартість проекту може істотно відрізнятися. Якщо вас цікавлять послуги компанії в Києві, телефонуйте, щоб отримати більш детальну консультацію.

Читати повністю

Як ми працюємо?

Отримуємо заявку
Вивчаємо завдання
Складаємо план
Реалізуємо проект
Супроводжуємо рішення

FAQ

СКД дозволяє запобігти проникненню сторонніх осіб, знижує ризик промислового шпигунства і підвищує ефективність роботи співробітників.

Проектування складається з 4 етапів: оцінка об’єкта, формування технічного завдання на підставі отриманої інформації, узгодження і створення проектної документації, розробка робочої документації.

Компанія виконує проекти будь-якої складності і пропонує комплексний підхід: від узгодження креслень, до введення в експлуатацію. KEY4 заробили позитивну репутацію і лояльне ставлення з боку клієнтів.

Для визначення вартості необхідна персональна консультація, так як ціна залежить від пулу завдань і особливостей території, де буде реалізована система контролю.

Чому нам довіряють?

+
Лет
опыта
Закрито
угод
Інтегровано
ІТ-рішень
Сервісів
в підтримці
Реалізовано
проектів

Відгуки клієнтів

logo-client-kredobank
KredoBank
Від імені АТ «Кредобанк» та від себе особисто висловлюю керівництву компанії KEY4 та безпосередньо Едуарду Танасу щиру вдячність та повагу за співпрацю та створені умови дослідження функціоналу Confluence Atlassian, ІТ консалтингу та інтеграції Confluence Atlassian. Щиро бажаємо Вам багато зацікавленої аудиторії, успіхів, наснаги та нових звершень у Вашій справі!
Директор Департаменту управління процесами
clients-ai
Академія Інтелекта
Дякуємо, компанії KEY4 за технічну та ІТ підтримку нашої школи. Вони нам дуже допомогли в перехідному періоді: перенесли бухгалтерське ПЗ і бази даних в хмару, допомогли розібратися бухгалтеру як працювати на віртуальному сервері. Також ми зверталися в компанію за допомогою з проектування та налаштування мережі - їх фахівці істотно поліпшили стабільність роботи мережі та інтернету в школі, і, в процесі, навіть допомогли продати непотрібну для школи техніку. Ми рекомендуємо компанію KEY4, як надійного ІТ і технічного підрядника.
Директор
clients-idealist
Idealist
Запустити точку продажу з нуля виявилося не так просто, як ми спочатку планували. Тому партнерство з KEY4 було дуже своєчасним і корисним для нас. Придбання обладнання, монтаж мережі і підключення всієї техніки пройшли гладко. Хлопці взяли на себе спілкування з підрядниками, все проконтролювали, і ми змогли запуститися в термін. Окрема подяка, за вміння працювати в стислі терміни, тому що дата відкриття була призначена заздалегідь і у нас був дедлайн, який без допомоги фахівців KEY4 був би не реальний.
Директор
clients-turbina
Боулінг-клуб Турбіна
Дякуємо компанії KEY4 за якісно виконану роботу, результатом якої стала синхронізація ряду систем. Це істотно заощадило час на обробку даних нашими співробітниками. Ніякої додаткової інформації вводити тепер не потрібно. Розробка внутрішнього API дуже нам допомогла. Завдання техпідтримки завжди виконуються оперативно і злагоджено.
Виконавчий директор
clients-fleet5
FLEET5
За час співпраці нам були надані такі послуги як: консалтинг, іт-закупівлі, послуги техпідтримки і проектний менеджмент, які ми використовуємо по сьогоднішній день в разі потреби. Глибоке знання ІТ можливостей бізнесу, партнерський підхід, гнучке ціноутворення та системний підхід до вирішення завдань - відмінні риси команди KEY4.
Директор
clients-djumbo
Боулінг-клуб Джамбо
Дякую фахівцям компанії KEY4 за високу якість наданих послуг в рамках супроводу проекту оптимізації роботи нашого клубу. У числі послуг компанії хочу виділити послугу ІТ-закупник, якою ми скористалися з метою підбору, закупівлі нового обладнання і продажу непотрібного. Хочу відзначити раціональність фахівців в плануванні ІТ-витрат в інтересах клієнта. Окрема подяка співробітникам техпідтримки користувачів за злагоджену і чітку роботу. Для нас вкрай важливо мати таких партнерів, як KEY4.
Керуючий
clients-realy
Типографія РЕАЛІ
Довго користувалися послугами приходящого адміністратора, але, після злому бази даних облікової системи, зрозуміли, що треба щось міняти. Звернулися в KEY4 за рекомендацією для комплексного обслуговування ІТ-структури. Фахівці компанії виконали перенастроювання ІТ-ресурсів і перенесення наших серверів в дата-центр. Також скористалися послугою ІТ-закупник, що допомогло нам реалізувати непотрібну техніку і закупити нову. Дякуємо вам за якісну роботу, оперативність у вирішенні наших завдань. Рекомендуємо компанію KEY4, як надійного партнера.
Директор
clients-lavina
РЦ "Лавіна"
Хочемо висловити подяку фахівцям KEY4 за надання послуги створення "ІТ-інфраструктури під ключ". Командою було здійснено запуск більшості напрямків торгового центру з нуля. Були оптимізовані витрати на закупівлю обладнання. В результаті проведеного проекту фахівцями KEY4 був отриманий максимально автоматизований торгово-розважальний комплекс. Дякуємо проектній команді за відмінний результат, а також продовжуємо плідну співпрацю!
Виконавчий директор
clients-athens
ПШ Афіни
Відкриття нової школи поставило перед керівництвом серйозне завдання: необхідно було з нуля запустити ключові бізнес-процеси, для чого потрібно було провести ІТ-закупівлі, монтажні роботи, установлення, налагодження та роботу з подальшою техпідтримкою інфраструктури. Команда KEY4 реалізувала проект, починаючи з підбору обладнання, закінчуючи впровадженням та технічною підтримкою апаратних засобів і програмного забезпечення. Одним з визначальних чинників при виборі ІТ-компанії були вигідні фінансові умови і чітке проведення запланованих робіт. Дякуємо, колективу KEY4, за надану комплексну послугу з відкриття нової шкільної площадки, за вирішення всіх технічних, організаційних і, до того ж, «паперових» запитань, яких було б вкрай багато, звернися ми до різних постачальникам ІТ-послуг, то результат був б не таким передбачуваним і якісним.
Директор
clients-atilla
РВК Атілла
При проведенні реструктуризації компанії було прийнято рішення про передачу ІТ-задач на аутсорс. Першим позитивним досвідом роботи з KEY4 була перенастроювання і організація роботи IT інфраструктури. Роботи були проведені швидко, технічно і майже непомітно для нас. Далі йшов досвід з техпідтримки: завдання користувачів вирішувалися швидше і якісніше, були визначені і оперативно виправлені системні помилки, запропоновані нестандартні рішення, які усунули багато проблем. Нам підібрали оптимальний пакет послуг, яким ми користуємося на умовах щомісячної оплати, при виникненні нештатних ситуацій, ми можемо завмовити додаткові послуги і оплатити їх окремо, тільки тоді, коли вони дійсно потрібні. Ми рекомендуємо KEY4 як відповідального постачальника послуг, який працює в інтересах і на користь бізнесу.
Директор
clients-dila
МЛ Діла
За 9 років плідної співпраці з компанією KEY4 було реалізовано безліч цікавих проектів, які допомагають розвиватися бізнесу МЛ ДІЛА. За сприяння фахівців KEY4: автоматизовані більше 150 точок мережі МЛ ДІЛА; розроблені модулі синхронізації з виробничими програмними комплексами; створена система для управління лабораторними проектами, що дозволяє відстежувати і збирати результати досліджень у відповідні друковані форми. Завдяки злагодженій роботі співробітників МЛ ДІЛА і компанії KEY4 створені ефективні продукти, які успішно проходили тестування в ході зовнішніх аудитів. В процесі спільної роботи компанія KEY4 зарекомендувала себе як надійний і відповідальний діловий партнер з чітким виконанням взятих зобов'язань і гнучким підходом до вирішення завдань з урахуванням інтересів всіх сторін. Дякуємо колективу компанії KEY4 за індивідуальний підхід, швидке реагування на критичні ситуації, ініціативу і професійну відповідальність. МЛ ДІЛА і далі розраховує на підтримку KEY4 в частині консалтингу та розробки.
ІТ-Директор
clients-athens
ПШ Афіни
До наших IT-партнерів ми звернулися із запитом про створення ПЗ для автоматизації основного і допоміжних бізнес-процесів школи під специфіку бізнес-моделі нашого бізнесу. В рамках цього проекту компанією KEY4 був проведений аудит процесів і їх стандартизація, продумано і реалізовано функціонал, який дозволяє істотно скоротити час на виконання багатьох завдань, налагодити комунікацію з батьками з фінансових і організаційних питань. За участю фахівців KEY4 був розроблений особистий кабінет для батьків, учнів, співробітників. Основними факторами при виборі підрядника були фінансова сторона і наявність подібного досвіду. Підтвердженням продуктивної роботи і позитивними відгуками про результати проекту стали численні відгуки батьків, які є нашими клієнтами. Дякуємо команді фахівців KEY4 за злагоджену і чітку роботу, а також за якісну технічну підтримку продукту.
Виконавчий директор
clients-imd
МЛ IMD
Замовили у компанії KEY4 аудит бази даних. З командою фахівців працювати легко і комфортно. Швидко знайшли вразливі місця, максимально оптимізували і усунули «вузькі місця», надали детальні рекомендації щодо подальших кроків для мінімізації ризиків. Якість наданих консультацій, виконаних робіт на високому професійному рівні. Однозначно компанію рекомендуємо для співпраці.
Директор
clients-savvats
САВВАТС СЕРВІСНИЙ МЕТАЛОЦЕНТР
З компанією KEY4 почали співпрацю з IT-аудиту. Перше що відразу порадувало - якісна консультація, яку зараз рідко де можна зустріти. Відповіли на всі поставлені питання зрозумілими словами і без води. Якість виконання роботи на вищому рівні, відчувається що компанія всіма способами намагається надавати вищу якість. Так само порадувала вартість послуг, отримали навіть більше, ніж заплатили. З упевненістю можемо рекомендувати KEY4, як надійних і професійних партнерів. Дякуємо компанії, будемо продовжувати співпрацювати для оптимізації і технічної підтримки IT-систем підприємства.
Директор
clients-nako
Незалежна антикорупційна комісія
ГО "Незалежна антикорупційна комісія" (НАКО) співпрацювала з KEY4 із запитом налаштування GSuite for nonprofits, а також проведення тренінгів по GSuite та Slack як для адмінів, так і для користувачів. Менеджер компанії професійно налагодив процеси, були чітки плани, терміни, очікувані результати, а комунікація була легкою. Результатом ми задоволені. Після цього отримали повний звіт щодо оплачених послуг. НАКО рекомендує компанію KEY4 і ми з ними разом продовжуємо співпрацю - навчаємось і інтегруємо Jira. Дякуємо.
Директор