Проектування систем відеоспостереження

Коректне планування відеоспостереження на об’єкті знижує ризик несанкціонованого проникнення. Для забезпечення роботи необхідно провести якісний монтаж камер з урахуванням індивідуальних умов на ділянці. Тому перш ніж встановлювати обладнання, важливо створити проектну документацію, яка дозволяє отримати деталізований, покроковий алгоритм дій, розрахувати варіанти розміщення і виконати роботи так, щоб коефіцієнт корисної дії від обладнання був максимальним, а витрати – мінімально можливими.

Цілі і завдання проектування систем відеоспостереження

Проект розводки обладнання та з’єднувальних елементів – обов’язкова умова при встановлені відеоспостереження у компанії. Якщо мова йде про великий комплекс зі складною інфраструктурою, то наявність продуманого проекту дозволяє оптимізувати процеси:

 1. Провести точні розрахунки дислокації елементів системи.
 2. Вибрати канал передачі інформації: цифровий, аналоговий.
 3. Зробити розстановку камер відеоспостереження з огляду на потреби бізнесу.
 4. Порахувати точну кількість необхідного обладнання.
 5. Розрахувати точні кути огляду.
 6. Підібрати модель інтеграції в існуючі комунікації.
 7. Зробити попередній кошторис реалізації проекту.

У підсумку, замовник отримує відчутну економію. Оскільки проектування коштує набагато дешевше, ніж демонтаж елементів і ремонтні роботи.

Установка відеосистем проводиться згідно стандартам галузі.

Етапи розробки

Початковий етап – первинна оцінка будівлі. Проектування системи відеоспостереження починається з експертизи об’єкта. Важливо оцінити технічні параметри споруди, розводку інженерних комунікацій, стан проводки і будівлі в цілому. Це важливий етап, так як на підставі технічного аналізу вибирається релевантний комплекс відеосистем для подальшої реалізації.

Другий етап – формування технічного завдання. ТЗ – це документ, в якому міститься порядок робіт, а також склад необхідних дій. Технічне завдання формується на підставі висновків експерта щодо будівлі і побажань замовника. У ньому міститься:

 1. Перелік всіх необхідних робіт з деталізацією.
 2. Відомості про спорудження.
 3. Опис обраного типу системи відеоспостереження.
 4. Характеристика об’єкта.
 5. Розписані вимоги до обладнання: специфікації приладів, комплектуючих, матеріалів.
 6. Порядок установки, здачі та прийому відеосистеми.
 7. Створення необхідних креслень і схем: ВН, підключення, зон контролю за генпланом, розподіл мереж.

Особлива увага в ТЗ приділяється коректному опису всіх етапів роботи. Щоб виключити різночитання важливо максимально деталізувати ключові аспекти: вибрані точки монтажу, тип і принцип електроживлення, особливості проводки і обладнання, а також опис самої будівлі. Готове технічне завдання затверджується замовником.

Третій етап – проектна документація і пояснювальна записка. На підставі ТЗ фахівці проводять розробку офіційної супровідної документації. Тут детально розписується календарний план виконання всіх робіт, умови поетапної здачі-приймання, кількість номенклатурних одиниць обладнання, функціональні можливості комплексу, принцип побудови, а також обумовлюються всі нюанси по зберіганню і передачі даних, заміна комплектуючих і приладів в разі потреби.

Після узгодження проект стає головним документом, згідно з яким ведуться інші роботи з проектування відеоспостереження.

Четвертий етап – робоча документація. Комплекс включає проект, креслення, алгоритм послідовних дій, тип і кількість обладнання, кошторис на закупівлю техніки, комплектуючих, а також витрати на виконання всіх необхідних робіт.

Ці 4 етапи – обов’язкова умова для проектування систем відеоспостереження.

 

Віддалений доступ до відеоспостереження

Можливість переглядати відео в будь-який час і з будь-якої точки світу – ключовий аспект безпеки. Метод базується на взаємодії системи з технологічним обладнанням: телефон, ПК, планшет, ноутбук. Реалізується перегляд через інтернет або за допомогою кабельних мереж. 

 

Робота з аналоговим обладнанням

Популярність технології знижується, але метод все ще актуальний через стійкості і невисоку вартість. Щоб реалізувати віддалений доступ в процесі проектування потрібно врахувати ряд аспектів:

 1. Вибір з’єднувального кабелю – наприклад, кручена пара забезпечує доступність лише на невеликі відстані. Тому краще всього підходить оптичне волокно.
 2. Аналогова система відеоспостереження підходить для огляду по периметру території (склад, паркінг, сільськогосподарські ділянки).

 

Робота з цифровим обладнанням

Для IP систем відстань немає ніякого значення, але при проектуванні відеоспостереження потрібно враховувати ціну і особливості цифрових каналів.

Оптоволокно – ідеально, але тандем вартості обладнання і кабелю логічний тільки для магістральної розводки, для невеликої компанії метод необґрунтовано дорогий.

Провідні лінії – недорогий, але трудомісткий варіант. Для їх експлуатації буде потрібно встановлювати комутатори кожні 100-300 метрів. Апаратне обладнання необхідно підключити до електрики, а для цього доведеться проводити також установку герметичних боксів. Цей варіант добре підходить для забезпечення віддаленого відеоспостереження на фермах, сільськогосподарських і складських об’єктах з пунктом охорони, куди транслюватиметься відео в режимі реального часу.

Радіоканал – непоганий варіант, якщо використовувати разом з ретрансляторами і спрямованими антенами. Метод передає сигнал за допомогою Wi-Fi.

 

Передача даних через інтернет

Віддалений доступ до камер за допомогою інтернету – популярний метод. Він підходить і мережевим, і аналоговим пристроєм. Організація доступу може бути проведена різними методами:

 1. Вихід в мережу через відеореєстратор.
 2. За допомогою підключеного до інтернету ПК.
 3. Пряме підключення камери до інтернету.

Найчастіше використовується доступ до відео через хмарні сервіси. Контент можна переглядати через мобільний або стаціонарний інтернет. Головний недолік віддаленого доступу – вразливість системи. Але завдяки технології peer to peer віддалений доступ до камер через інтернет стає більш надійним з точки зору пропускної здатності та стійкості до злому.

 

Переваги якісного проектування

Установка систем відеоспостереження – трудомісткий процес, рівнозначний капітальному ремонту. Тому, критично важливо створити продуманий і деталізований проект, щоб уникнути псування існуючого ремонту. Правильно розроблена документація вирішує комплекс завдань:

 1. Розрахувати відеопотік.
 2. Вибрати відповідне обладнання.
 3. Визначити точну кількість необхідної техніки.
 4. Підібрати варіант передачі даних.
 5. Вибрати методику зберігання і управління.
 6. Провести необхідні розрахунки за ціною.

В результаті готовий план дає замовнику об’єктивну картину фронту робіт і витрат. А також дозволяє змоделювати візуальне розташування майбутньої системи, врахувати недоліки і підібрати інструменти до початку монтажно-будівельних робіт.

Вартість проектування систем відеоспостереження

ІТ компанія KEY4 пропонує повний комплекс послуг з проектування відеоспостереження, ціна якого залежить від об’єму робіт. Ресурси підприємства дозволяють створювати проекти з урахуванням побажань замовника і параметрів об’єкта, розробляти персоналізоване програмне забезпечення і підбирати апаратні рішення для задач клієнтів.

Щоб обговорити умови співпраці, залиште замовлення на сайті або зателефонуйте за телефонами компанії. Надаємо послуги в Києві та по всій Україні.

Читати повністю

Як ми працюємо?

Отримуємо заявку
Вивчаємо завдання
Складаємо план
Реалізуємо проект
Супроводжуємо рішення

FAQ

Процес створення проектної документації складається з послідовних кроків: оцінка об’єкта і попереднє узгодження побажань замовника, створення технічного завдання і кошторису, розробка проектної документації, створення робочої документації.

Зважений підхід дає можливість на етапі розробки врахувати і усунути недоліки, вибрати комплектуючі та обладнання, а також підібрати місця дислокації камер і апаратної частини. Грамотний проект економить час і гроші.

Ціна проекту залежить від складності реалізації, параметрів об’єкта, типу системи. Формується в індивідуальному порядку.

Чому нам довіряють?

+
Лет
опыта
Закрито
угод
Інтегровано
ІТ-рішень
Сервісів
в підтримці
Реалізовано
проектів

Відгуки клієнтів

logo-client-kredobank
KredoBank
Від імені АТ «Кредобанк» та від себе особисто висловлюю керівництву компанії KEY4 та безпосередньо Едуарду Танасу щиру вдячність та повагу за співпрацю та створені умови дослідження функціоналу Confluence Atlassian, ІТ консалтингу та інтеграції Confluence Atlassian. Щиро бажаємо Вам багато зацікавленої аудиторії, успіхів, наснаги та нових звершень у Вашій справі!
Директор Департаменту управління процесами
clients-ai
Академія Інтелекта
Дякуємо, компанії KEY4 за технічну та ІТ підтримку нашої школи. Вони нам дуже допомогли в перехідному періоді: перенесли бухгалтерське ПЗ і бази даних в хмару, допомогли розібратися бухгалтеру як працювати на віртуальному сервері. Також ми зверталися в компанію за допомогою з проектування та налаштування мережі - їх фахівці істотно поліпшили стабільність роботи мережі та інтернету в школі, і, в процесі, навіть допомогли продати непотрібну для школи техніку. Ми рекомендуємо компанію KEY4, як надійного ІТ і технічного підрядника.
Директор
clients-idealist
Idealist
Запустити точку продажу з нуля виявилося не так просто, як ми спочатку планували. Тому партнерство з KEY4 було дуже своєчасним і корисним для нас. Придбання обладнання, монтаж мережі і підключення всієї техніки пройшли гладко. Хлопці взяли на себе спілкування з підрядниками, все проконтролювали, і ми змогли запуститися в термін. Окрема подяка, за вміння працювати в стислі терміни, тому що дата відкриття була призначена заздалегідь і у нас був дедлайн, який без допомоги фахівців KEY4 був би не реальний.
Директор
clients-turbina
Боулінг-клуб Турбіна
Дякуємо компанії KEY4 за якісно виконану роботу, результатом якої стала синхронізація ряду систем. Це істотно заощадило час на обробку даних нашими співробітниками. Ніякої додаткової інформації вводити тепер не потрібно. Розробка внутрішнього API дуже нам допомогла. Завдання техпідтримки завжди виконуються оперативно і злагоджено.
Виконавчий директор
clients-fleet5
FLEET5
За час співпраці нам були надані такі послуги як: консалтинг, іт-закупівлі, послуги техпідтримки і проектний менеджмент, які ми використовуємо по сьогоднішній день в разі потреби. Глибоке знання ІТ можливостей бізнесу, партнерський підхід, гнучке ціноутворення та системний підхід до вирішення завдань - відмінні риси команди KEY4.
Директор
clients-djumbo
Боулінг-клуб Джамбо
Дякую фахівцям компанії KEY4 за високу якість наданих послуг в рамках супроводу проекту оптимізації роботи нашого клубу. У числі послуг компанії хочу виділити послугу ІТ-закупник, якою ми скористалися з метою підбору, закупівлі нового обладнання і продажу непотрібного. Хочу відзначити раціональність фахівців в плануванні ІТ-витрат в інтересах клієнта. Окрема подяка співробітникам техпідтримки користувачів за злагоджену і чітку роботу. Для нас вкрай важливо мати таких партнерів, як KEY4.
Керуючий
clients-realy
Типографія РЕАЛІ
Довго користувалися послугами приходящого адміністратора, але, після злому бази даних облікової системи, зрозуміли, що треба щось міняти. Звернулися в KEY4 за рекомендацією для комплексного обслуговування ІТ-структури. Фахівці компанії виконали перенастроювання ІТ-ресурсів і перенесення наших серверів в дата-центр. Також скористалися послугою ІТ-закупник, що допомогло нам реалізувати непотрібну техніку і закупити нову. Дякуємо вам за якісну роботу, оперативність у вирішенні наших завдань. Рекомендуємо компанію KEY4, як надійного партнера.
Директор
clients-lavina
РЦ "Лавіна"
Хочемо висловити подяку фахівцям KEY4 за надання послуги створення "ІТ-інфраструктури під ключ". Командою було здійснено запуск більшості напрямків торгового центру з нуля. Були оптимізовані витрати на закупівлю обладнання. В результаті проведеного проекту фахівцями KEY4 був отриманий максимально автоматизований торгово-розважальний комплекс. Дякуємо проектній команді за відмінний результат, а також продовжуємо плідну співпрацю!
Виконавчий директор
clients-athens
ПШ Афіни
Відкриття нової школи поставило перед керівництвом серйозне завдання: необхідно було з нуля запустити ключові бізнес-процеси, для чого потрібно було провести ІТ-закупівлі, монтажні роботи, установлення, налагодження та роботу з подальшою техпідтримкою інфраструктури. Команда KEY4 реалізувала проект, починаючи з підбору обладнання, закінчуючи впровадженням та технічною підтримкою апаратних засобів і програмного забезпечення. Одним з визначальних чинників при виборі ІТ-компанії були вигідні фінансові умови і чітке проведення запланованих робіт. Дякуємо, колективу KEY4, за надану комплексну послугу з відкриття нової шкільної площадки, за вирішення всіх технічних, організаційних і, до того ж, «паперових» запитань, яких було б вкрай багато, звернися ми до різних постачальникам ІТ-послуг, то результат був б не таким передбачуваним і якісним.
Директор
clients-atilla
РВК Атілла
При проведенні реструктуризації компанії було прийнято рішення про передачу ІТ-задач на аутсорс. Першим позитивним досвідом роботи з KEY4 була перенастроювання і організація роботи IT інфраструктури. Роботи були проведені швидко, технічно і майже непомітно для нас. Далі йшов досвід з техпідтримки: завдання користувачів вирішувалися швидше і якісніше, були визначені і оперативно виправлені системні помилки, запропоновані нестандартні рішення, які усунули багато проблем. Нам підібрали оптимальний пакет послуг, яким ми користуємося на умовах щомісячної оплати, при виникненні нештатних ситуацій, ми можемо завмовити додаткові послуги і оплатити їх окремо, тільки тоді, коли вони дійсно потрібні. Ми рекомендуємо KEY4 як відповідального постачальника послуг, який працює в інтересах і на користь бізнесу.
Директор
clients-dila
МЛ Діла
За 9 років плідної співпраці з компанією KEY4 було реалізовано безліч цікавих проектів, які допомагають розвиватися бізнесу МЛ ДІЛА. За сприяння фахівців KEY4: автоматизовані більше 150 точок мережі МЛ ДІЛА; розроблені модулі синхронізації з виробничими програмними комплексами; створена система для управління лабораторними проектами, що дозволяє відстежувати і збирати результати досліджень у відповідні друковані форми. Завдяки злагодженій роботі співробітників МЛ ДІЛА і компанії KEY4 створені ефективні продукти, які успішно проходили тестування в ході зовнішніх аудитів. В процесі спільної роботи компанія KEY4 зарекомендувала себе як надійний і відповідальний діловий партнер з чітким виконанням взятих зобов'язань і гнучким підходом до вирішення завдань з урахуванням інтересів всіх сторін. Дякуємо колективу компанії KEY4 за індивідуальний підхід, швидке реагування на критичні ситуації, ініціативу і професійну відповідальність. МЛ ДІЛА і далі розраховує на підтримку KEY4 в частині консалтингу та розробки.
ІТ-Директор
clients-athens
ПШ Афіни
До наших IT-партнерів ми звернулися із запитом про створення ПЗ для автоматизації основного і допоміжних бізнес-процесів школи під специфіку бізнес-моделі нашого бізнесу. В рамках цього проекту компанією KEY4 був проведений аудит процесів і їх стандартизація, продумано і реалізовано функціонал, який дозволяє істотно скоротити час на виконання багатьох завдань, налагодити комунікацію з батьками з фінансових і організаційних питань. За участю фахівців KEY4 був розроблений особистий кабінет для батьків, учнів, співробітників. Основними факторами при виборі підрядника були фінансова сторона і наявність подібного досвіду. Підтвердженням продуктивної роботи і позитивними відгуками про результати проекту стали численні відгуки батьків, які є нашими клієнтами. Дякуємо команді фахівців KEY4 за злагоджену і чітку роботу, а також за якісну технічну підтримку продукту.
Виконавчий директор
clients-imd
МЛ IMD
Замовили у компанії KEY4 аудит бази даних. З командою фахівців працювати легко і комфортно. Швидко знайшли вразливі місця, максимально оптимізували і усунули «вузькі місця», надали детальні рекомендації щодо подальших кроків для мінімізації ризиків. Якість наданих консультацій, виконаних робіт на високому професійному рівні. Однозначно компанію рекомендуємо для співпраці.
Директор
clients-savvats
САВВАТС СЕРВІСНИЙ МЕТАЛОЦЕНТР
З компанією KEY4 почали співпрацю з IT-аудиту. Перше що відразу порадувало - якісна консультація, яку зараз рідко де можна зустріти. Відповіли на всі поставлені питання зрозумілими словами і без води. Якість виконання роботи на вищому рівні, відчувається що компанія всіма способами намагається надавати вищу якість. Так само порадувала вартість послуг, отримали навіть більше, ніж заплатили. З упевненістю можемо рекомендувати KEY4, як надійних і професійних партнерів. Дякуємо компанії, будемо продовжувати співпрацювати для оптимізації і технічної підтримки IT-систем підприємства.
Директор
clients-nako
Незалежна антикорупційна комісія
ГО "Незалежна антикорупційна комісія" (НАКО) співпрацювала з KEY4 із запитом налаштування GSuite for nonprofits, а також проведення тренінгів по GSuite та Slack як для адмінів, так і для користувачів. Менеджер компанії професійно налагодив процеси, були чітки плани, терміни, очікувані результати, а комунікація була легкою. Результатом ми задоволені. Після цього отримали повний звіт щодо оплачених послуг. НАКО рекомендує компанію KEY4 і ми з ними разом продовжуємо співпрацю - навчаємось і інтегруємо Jira. Дякуємо.
Директор