Проектування структурованих кабельних систем СКС

Структуровані кабельні системи виконують роль універсальної телекомунікаційної інфраструктури. З її допомогою об’єднують всі інструменти передачі інформації в одну мережу. Сукупність елементів і технологій дозволили скасувати роботу телефонних і комп’ютерних мереж на користь СКС. Так як даний підхід показує кращі експлуатаційні характеристики.

Реалізація СКС в будівлі будь-якого типу або на промисловому підприємстві складається з 5 етапів. Один з ключових – проектування.

Функція комплексу полягає в забезпеченні безперебійного виконання встановлених завдань протягом тривалого періоду. Установка СКС відноситься до капітального виду ремонту і вимагає заміни проводки і вузлів розподілу. Тому кожна цифра повинна бути обґрунтована, а проект повинен відповідати цілям замовника і міжнародним стандартам якості. Відповідність нормативно-правовій базі та інженерно-технічним розрахункам – це найкращий фундамент для створення якісної мережі.

Навіщо потрібно проектування СКС

Технологія має ряд переваг:

 • пролонгований термін експлуатації;
 • підвищена швидкість обробки даних – до 1000 Мбіт/сек;
 • можливість локального ремонту вузлів;
 • взаємодія з обладнанням різних виробників, поколінь;
 • інтеграція всіх типів даних;
 • стандартизація комплексу.

Застосування СКС в будівлі знижує витрати на комплектуючі, ремонт та обслуговування. Технологія підвищує якість взаємодії між усіма структурами підприємства, контрагентами і клієнтами. Щоб всі переваги реалізувалися в повному обсязі важливий грамотний підхід до проекту і монтажу. Адже провести розрахунки навіть на 10-20 портів – складне завдання. А коли необхідно підготувати документацію на сотні або тисячі портів, з використанням різних інструментів передачі даних, то необхідна робота цілого штату співробітників.

Розробка проекту включає створення розрахунків специфікації, креслень, проектної документації та супровідного пояснення. Це масштабний пул дій, багато організацій залучають сторонні підприємства (підрядників) для виконання певних завдань. Але краще довірити розробку організації, яка працює «під ключ»: від архітектурної, до слаботочної частини.

Етапи проектування СКС

Розробка і створення проекту СКС починається не з креслень, а з аналізу інженерних і архітектурних параметрів будівлі.

Формування проектної документації складається з 5 етапів і базується на побажанні замовника. Також враховують норми пожежної безпеки та стандарти охорони праці.

Перший етап – експертиза приміщення

Цей крок має на увазі дослідження об’єкта, інженерних комунікацій, аналіз вихідних даних. Замовник надає документацію по будівлі. Мета етапу – визначити комплекс заходів для реалізації монтажу СКС, а також створення технічної пропозиції на підставі створених типових рішень для конкретного будинку.

Другий етап – технічне завдання

В його основі лежать побажання замовника. На їх підставі формується первинна документація з якої починається розробка проекту. Також враховуються дані, які були отримані на етапі передпроектного дослідження. Головна мета – створити коректне технічне завдання, яке відповідає побажанням замовника, враховує задані параметри будівлі і не суперечить стандартам.

Якість ТЗ має прямий вплив на швидкість впровадження структурованих кабельних систем, а також вартість і стабільність роботи модуля. У сформованому ТЗ міститься інформація про обладнання (пасивне та активне), дані розробленої топологічної схеми, розмітка кабельних трас і боксів.

Третій етап – проектна документація

Наявність спланованого ТЗ і концепції по структурованому кабельному комплексу – підстава для розробки первинного плану. У ньому містяться висновки про структуру, розташування і кількість елементів інфраструктури, зонування ділянок, розташування вузлів, дислокація основної панелі, а також про те, який метод прокладки проводки кабелю кращий, кошторис проекту і ряд інших параметрів. Крім цього, враховуються також інші дані по об’єкту:

 1. Інженерний проект будівлі.
 2. Архітектурно-будівельна документація по спорудженню.
 3. Технологічна інформація.

Матеріал подається у вигляді файлів і розрахунків, а також в графічному форматі. Такий підхід дає можливість наочно оцінювати розрахунки і мати візуальне оформлення для технічних і конструктивних моментів в монтажі.

Грамотне проектування – це оптимізація процесів і безпомилковий розрахунок, а також висока швидкість реалізації проекту СКС і мінімізація витрат на модернізацію або розширення обладнання.

Четвертий етап – робоча документація

Формування робочого пакету документації – наступний крок в проектуванні комплексу. Це фінальний, узгоджений варіант, на підставі якого буде проводитися будівництво. На цьому етапі визначається пул будівельно-монтажних робіт, а також формується і затверджується підсумковий бюджет проекту СКС. Тут відображено перелік обладнання, комплектуючих та загальна ресурсомісткість всіх процесів.

Головне завдання етапу – створення фінальних схем прив’язки елементів, поверхових і локальних креслень, розрахунків, планів будівлі, таблиць підключень і з’єднань.

П’ятий етап – кошторис

Заключний крок проектування ЛВС СКС – кошторисна документація. У цьому блоці визначається точна вартість обладнання, комплектуючих, а також проводиться розрахунок вартості послуг: будівельно-монтажного та пусконалагоджувального комплексу.

Готовий проект включає:

 1. Детальні плани дислокації елементів СКС.
 2. Специфікації обладнання, а також перелік усіх номенклатурних одиниць.
 3. Кошторис монтажу комплексу.
 4. Принципові схеми підключень.
 5. Структуровані схеми прокладки кабелів, трас.

На стадії проектування СКС важлива тісна взаємодія фахівців суміжних напрямів: електриків, проектувальників, архітекторів. Підхід дозволяє створити продуманий комплекс, який відповідає вимогам замовника і не конфліктує з існуючими інженерними комунікаціями.

Складові структурованої кабельної системи

Стандартна СКС має ієрархічний тип конструкції і складається з 3 ключових елементів:

 1. Магістральна кабельна підсистема першого рівня (зовнішня) – виконує сполучну функцію. За допомогою кабельної розводки модуль з’єднує міське введення, технічне приміщення (апаратну) і телекомунікаційні шафи. Комплекс включає головний і проміжний кроси, патч-корди, магістральні кабелі, а також кросировочні перемички і всі пункти термінування проводки. При проектуванні і монтажі важливо дотримуватися узгодженої топологічної конфігурації елемента – «ієрархічна зірка».
 2. Горизонтальна кабельна система (внутрішня) – охоплює зону від кросу в телекомунікаційній шафі і поширюється до розеток на робочому місці. Цей модуль складається з точки термінування, розеток, кабелю і кросировочних перемичок. Має конфігурацію «зірка» – робоча зона з’єднується з горизонтальним кросом.
 3. Робоче місце – цей модуль виконує роль інтерфейсу, який включає елементи кабельної системи, розетку і обладнання користувачів. Для підключення застосовуються спеціалізовані адаптери, апаратний шнур.

Типологічна дислокація елементів системи може відчутно відрізнятися і залежати від типу приміщення і архітектурних особливостей споруди.

Переваги проектування СКС від KEY4

Структурована система – найдорожчий елемент інженерних комунікацій. Тому довіряти проектування і будівництво необхідно сертифікованим підрядникам з релевантним досвідом. IT компанія KEY4 працює в сегменті більше 10 років. За цей період сформувалася модель співпраці. В арсеналі компанії:

 1. Багаторічний досвід роботи.
 2. Потужна матеріально-технічна база.
 3. 4000 реалізованих проектів.
 4. 900 контрагентів – представників середнього і малого бізнесу в Україні.

Ми пропонуємо:

 1. Оптимізацію, модернізацію і впровадження інноваційної моделі телекомунікаційного комплексу.
 2. Інсталяцію «під ключ»: від розробки проектної документації, до фінішних пусконалагоджувальних робіт.
 3. Вибір тільки кращого обладнання на ринку – ми не просуваємо продукцію жодної компанії, тільки об’єктивна оцінка.
 4. Можливість подальшого супроводу.

Ціни на послугу проектування СКС

Вартість послуг на розробку проекту СКС залежить від складності та обсягу робіт. Щоб дізнатися точну вартість, скористайтеся формою зворотного зв’язку або зателефонуйте. Консультант надасть вичерпну інформацію з питання. Надаємо послуги в Києві та по всій Україні.

Читати повністю

Бажаєте зробити ваш бізнес ефективнішим та безпечнішим?
Залишіть заявку та експерти KEY4 зв’яжуться з вами!

FAQ

Створення проекту складається з 5 етапів: передпроектна діагностика об’єкта; створення технічного завдання; формування проектної документації; виробництво робочої документації; зведена підсумкова схема.

У штаті KEY4 є досвідчені інженери для забезпечення повного циклу робіт. Організація виконує замовлення більше 10 років і має позитивну репутацію в своєму сегменті.

Розрахунок вартості проводиться персоналізовано, так як залежить від параметрів будівлі та особливостей інженерних з’єднань.

Важливі факти про нас

Компанія KEY4 надає послуги у сфері ІТ аутсорсингу понад 15 років

0
Угод закрито
0
Інтегровано ІТ-рішень
0
Сервісів у підтримці
0
Реалізовано проектів

Бажаєте підвищити ефективність роботи ІТ систем вашої компанії та скоротити витрати? Отримайте безкоштовну консультацію спеціаліста!

Чому компанії KEY4 довіряють

понад 2000 організацій по всій Україні?

Великий досвід

Команда KEY4 - це висококваліфіковані фахівці, які працюють у сфері ІТ аутсорсингу більше 20 років

Висока якість

Фахівці KEY4 детально проаналізують компоненти ІТ інфраструктури та не пропустять жодної деталі

Ефективність аудиту

Зробимо все для того, щоб Ваш бізнес працював безперебійно та надійно, при оптимальному рівні витрат

Результативність

Ми підберемо лише необхідні рішення для Вашого бізнесу та позбавимо зайвих витрат. Втілюємо задумку в реальність!

Оптимальність рішень

Надаємо докладний звіт для ІТ оптимізації компанії та надаємо рекомендації щодо кращих практик для вашої галузі діяльності

Економія часу

Цінуємо ваш час і знаємо, як його заощадити! Пропонуємо рішення, які оптимізують час для Вас та Ваших співробітників

Принципи роботи KEY4

Експертність

Всі послуги компанії KEY4 надаються максимально якісно та результативно

Продуктивність

Ми надаємо послуги, які збільшують ефективність роботи компанії, економлять ваші гроші та нерви

Чесність

Добросовісно виконуємо роботи в рамках договору, включаючи попереднє консультування із гарантією якості

Відкритість

Завжди відкриті для допомоги: відповідаємо на ваші питання, вирішуємо проблеми, що виникли в роботі ІТ. Телефонуйте у будні дні з 9:00 до 18:00

Бажаєте дізнатися подробиці про співпрацю з нашою компанією?
Залишайте заявку та отримайте консультацію від провідних експертів України!

Ми цінуємо довіру наших клієнтів

Відгуки клієнтів KEY4