Проектування структурованих кабельних систем СКС

Структуровані кабельні системи виконують роль універсальної телекомунікаційної інфраструктури. З її допомогою об’єднують всі інструменти передачі інформації в одну мережу. Сукупність елементів і технологій дозволили скасувати роботу телефонних і комп’ютерних мереж на користь СКС. Так як даний підхід показує кращі експлуатаційні характеристики.

Реалізація СКС в будівлі будь-якого типу або на промисловому підприємстві складається з 5 етапів. Один з ключових – проектування.

Функція комплексу полягає в забезпеченні безперебійного виконання встановлених завдань протягом тривалого періоду. Установка СКС відноситься до капітального виду ремонту і вимагає заміни проводки і вузлів розподілу. Тому кожна цифра повинна бути обґрунтована, а проект повинен відповідати цілям замовника і міжнародним стандартам якості. Відповідність нормативно-правовій базі та інженерно-технічним розрахункам – це найкращий фундамент для створення якісної мережі.

Навіщо потрібно проектування СКС

Технологія має ряд переваг:

 • пролонгований термін експлуатації;
 • підвищена швидкість обробки даних – до 1000 Мбіт/сек;
 • можливість локального ремонту вузлів;
 • взаємодія з обладнанням різних виробників, поколінь;
 • інтеграція всіх типів даних;
 • стандартизація комплексу.

Застосування СКС в будівлі знижує витрати на комплектуючі, ремонт та обслуговування. Технологія підвищує якість взаємодії між усіма структурами підприємства, контрагентами і клієнтами. Щоб всі переваги реалізувалися в повному обсязі важливий грамотний підхід до проекту і монтажу. Адже провести розрахунки навіть на 10-20 портів – складне завдання. А коли необхідно підготувати документацію на сотні або тисячі портів, з використанням різних інструментів передачі даних, то необхідна робота цілого штату співробітників.

Розробка проекту включає створення розрахунків специфікації, креслень, проектної документації та супровідного пояснення. Це масштабний пул дій, багато організацій залучають сторонні підприємства (підрядників) для виконання певних завдань. Але краще довірити розробку організації, яка працює «під ключ»: від архітектурної, до слаботочної частини.

Етапи проектування СКС

Розробка і створення проекту СКС починається не з креслень, а з аналізу інженерних і архітектурних параметрів будівлі.

Формування проектної документації складається з 5 етапів і базується на побажанні замовника. Також враховують норми пожежної безпеки та стандарти охорони праці.

Перший етап – експертиза приміщення

Цей крок має на увазі дослідження об’єкта, інженерних комунікацій, аналіз вихідних даних. Замовник надає документацію по будівлі. Мета етапу – визначити комплекс заходів для реалізації монтажу СКС, а також створення технічної пропозиції на підставі створених типових рішень для конкретного будинку.

Другий етап – технічне завдання

В його основі лежать побажання замовника. На їх підставі формується первинна документація з якої починається розробка проекту. Також враховуються дані, які були отримані на етапі передпроектного дослідження. Головна мета – створити коректне технічне завдання, яке відповідає побажанням замовника, враховує задані параметри будівлі і не суперечить стандартам.

Якість ТЗ має прямий вплив на швидкість впровадження структурованих кабельних систем, а також вартість і стабільність роботи модуля. У сформованому ТЗ міститься інформація про обладнання (пасивне та активне), дані розробленої топологічної схеми, розмітка кабельних трас і боксів.

Третій етап – проектна документація

Наявність спланованого ТЗ і концепції по структурованому кабельному комплексу – підстава для розробки первинного плану. У ньому містяться висновки про структуру, розташування і кількість елементів інфраструктури, зонування ділянок, розташування вузлів, дислокація основної панелі, а також про те, який метод прокладки проводки кабелю кращий, кошторис проекту і ряд інших параметрів. Крім цього, враховуються також інші дані по об’єкту:

 1. Інженерний проект будівлі.
 2. Архітектурно-будівельна документація по спорудженню.
 3. Технологічна інформація.

Матеріал подається у вигляді файлів і розрахунків, а також в графічному форматі. Такий підхід дає можливість наочно оцінювати розрахунки і мати візуальне оформлення для технічних і конструктивних моментів в монтажі.

Грамотне проектування – це оптимізація процесів і безпомилковий розрахунок, а також висока швидкість реалізації проекту СКС і мінімізація витрат на модернізацію або розширення обладнання.

Четвертий етап – робоча документація

Формування робочого пакету документації – наступний крок в проектуванні комплексу. Це фінальний, узгоджений варіант, на підставі якого буде проводитися будівництво. На цьому етапі визначається пул будівельно-монтажних робіт, а також формується і затверджується підсумковий бюджет проекту СКС. Тут відображено перелік обладнання, комплектуючих та загальна ресурсомісткість всіх процесів.

Головне завдання етапу – створення фінальних схем прив’язки елементів, поверхових і локальних креслень, розрахунків, планів будівлі, таблиць підключень і з’єднань.

П’ятий етап – кошторис

Заключний крок проектування ЛВС СКС – кошторисна документація. У цьому блоці визначається точна вартість обладнання, комплектуючих, а також проводиться розрахунок вартості послуг: будівельно-монтажного та пусконалагоджувального комплексу.

Готовий проект включає:

 1. Детальні плани дислокації елементів СКС.
 2. Специфікації обладнання, а також перелік усіх номенклатурних одиниць.
 3. Кошторис монтажу комплексу.
 4. Принципові схеми підключень.
 5. Структуровані схеми прокладки кабелів, трас.

На стадії проектування СКС важлива тісна взаємодія фахівців суміжних напрямів: електриків, проектувальників, архітекторів. Підхід дозволяє створити продуманий комплекс, який відповідає вимогам замовника і не конфліктує з існуючими інженерними комунікаціями.

Складові структурованої кабельної системи

Стандартна СКС має ієрархічний тип конструкції і складається з 3 ключових елементів:

 1. Магістральна кабельна підсистема першого рівня (зовнішня) – виконує сполучну функцію. За допомогою кабельної розводки модуль з’єднує міське введення, технічне приміщення (апаратну) і телекомунікаційні шафи. Комплекс включає головний і проміжний кроси, патч-корди, магістральні кабелі, а також кросировочні перемички і всі пункти термінування проводки. При проектуванні і монтажі важливо дотримуватися узгодженої топологічної конфігурації елемента – «ієрархічна зірка».
 2. Горизонтальна кабельна система (внутрішня) – охоплює зону від кросу в телекомунікаційній шафі і поширюється до розеток на робочому місці. Цей модуль складається з точки термінування, розеток, кабелю і кросировочних перемичок. Має конфігурацію «зірка» – робоча зона з’єднується з горизонтальним кросом.
 3. Робоче місце – цей модуль виконує роль інтерфейсу, який включає елементи кабельної системи, розетку і обладнання користувачів. Для підключення застосовуються спеціалізовані адаптери, апаратний шнур.

Типологічна дислокація елементів системи може відчутно відрізнятися і залежати від типу приміщення і архітектурних особливостей споруди.

Переваги проектування СКС від KEY4

Структурована система – найдорожчий елемент інженерних комунікацій. Тому довіряти проектування і будівництво необхідно сертифікованим підрядникам з релевантним досвідом. IT компанія KEY4 працює в сегменті більше 10 років. За цей період сформувалася модель співпраці. В арсеналі компанії:

 1. Багаторічний досвід роботи.
 2. Потужна матеріально-технічна база.
 3. 4000 реалізованих проектів.
 4. 900 контрагентів – представників середнього і малого бізнесу в Україні.

Ми пропонуємо:

 1. Оптимізацію, модернізацію і впровадження інноваційної моделі телекомунікаційного комплексу.
 2. Інсталяцію «під ключ»: від розробки проектної документації, до фінішних пусконалагоджувальних робіт.
 3. Вибір тільки кращого обладнання на ринку – ми не просуваємо продукцію жодної компанії, тільки об’єктивна оцінка.
 4. Можливість подальшого супроводу.

Ціни на послугу проектування СКС

Вартість послуг на розробку проекту СКС залежить від складності та обсягу робіт. Щоб дізнатися точну вартість, скористайтеся формою зворотного зв’язку або зателефонуйте. Консультант надасть вичерпну інформацію з питання. Надаємо послуги в Києві та по всій Україні.

Читати повністю

Як ми працюємо?

Отримуємо заявку
Вивчаємо завдання
Складаємо план
Реалізуємо проект
Супроводжуємо рішення

FAQ

Створення проекту складається з 5 етапів: передпроектна діагностика об’єкта; створення технічного завдання; формування проектної документації; виробництво робочої документації; зведена підсумкова схема.

У штаті KEY4 є досвідчені інженери для забезпечення повного циклу робіт. Організація виконує замовлення більше 10 років і має позитивну репутацію в своєму сегменті.

Розрахунок вартості проводиться персоналізовано, так як залежить від параметрів будівлі та особливостей інженерних з’єднань.

Чому нам довіряють?

+
Лет
опыта
Закрито
угод
Інтегровано
ІТ-рішень
Сервісів
в підтримці
Реалізовано
проектів

Відгуки клієнтів

clients-ai
Академія Інтелекта
Дякуємо, компанії KEY4 за технічну та ІТ підтримку нашої школи. Вони нам дуже допомогли в перехідному періоді: перенесли бухгалтерське ПЗ і бази даних в хмару, допомогли розібратися бухгалтеру як працювати на віртуальному сервері. Також ми зверталися в компанію за допомогою з проектування та налаштування мережі - їх фахівці істотно поліпшили стабільність роботи мережі та інтернету в школі, і, в процесі, навіть допомогли продати непотрібну для школи техніку. Ми рекомендуємо компанію KEY4, як надійного ІТ і технічного підрядника.
Директор
clients-idealist
Idealist
Запустити точку продажу з нуля виявилося не так просто, як ми спочатку планували. Тому партнерство з KEY4 було дуже своєчасним і корисним для нас. Придбання обладнання, монтаж мережі і підключення всієї техніки пройшли гладко. Хлопці взяли на себе спілкування з підрядниками, все проконтролювали, і ми змогли запуститися в термін. Окрема подяка, за вміння працювати в стислі терміни, тому що дата відкриття була призначена заздалегідь і у нас був дедлайн, який без допомоги фахівців KEY4 був би не реальний.
Директор
clients-turbina
Боулінг-клуб Турбіна
Дякуємо компанії KEY4 за якісно виконану роботу, результатом якої стала синхронізація ряду систем. Це істотно заощадило час на обробку даних нашими співробітниками. Ніякої додаткової інформації вводити тепер не потрібно. Розробка внутрішнього API дуже нам допомогла. Завдання техпідтримки завжди виконуються оперативно і злагоджено.
Виконавчий директор
clients-fleet5
FLEET5
За час співпраці нам були надані такі послуги як: консалтинг, іт-закупівлі, послуги техпідтримки і проектний менеджмент, які ми використовуємо по сьогоднішній день в разі потреби. Глибоке знання ІТ можливостей бізнесу, партнерський підхід, гнучке ціноутворення та системний підхід до вирішення завдань - відмінні риси команди KEY4.
Директор
clients-djumbo
Боулінг-клуб Джамбо
Дякую фахівцям компанії KEY4 за високу якість наданих послуг в рамках супроводу проекту оптимізації роботи нашого клубу. У числі послуг компанії хочу виділити послугу ІТ-закупник, якою ми скористалися з метою підбору, закупівлі нового обладнання і продажу непотрібного. Хочу відзначити раціональність фахівців в плануванні ІТ-витрат в інтересах клієнта. Окрема подяка співробітникам техпідтримки користувачів за злагоджену і чітку роботу. Для нас вкрай важливо мати таких партнерів, як KEY4.
Керуючий
clients-realy
Типографія РЕАЛІ
Довго користувалися послугами приходящого адміністратора, але, після злому бази даних облікової системи, зрозуміли, що треба щось міняти. Звернулися в KEY4 за рекомендацією для комплексного обслуговування ІТ-структури. Фахівці компанії виконали перенастроювання ІТ-ресурсів і перенесення наших серверів в дата-центр. Також скористалися послугою ІТ-закупник, що допомогло нам реалізувати непотрібну техніку і закупити нову. Дякуємо вам за якісну роботу, оперативність у вирішенні наших завдань. Рекомендуємо компанію KEY4, як надійного партнера.
Директор
clients-lavina
РЦ "Лавіна"
Хочемо висловити подяку фахівцям KEY4 за надання послуги створення "ІТ-інфраструктури під ключ". Командою було здійснено запуск більшості напрямків торгового центру з нуля. Були оптимізовані витрати на закупівлю обладнання. В результаті проведеного проекту фахівцями KEY4 був отриманий максимально автоматизований торгово-розважальний комплекс. Дякуємо проектній команді за відмінний результат, а також продовжуємо плідну співпрацю!
Виконавчий директор
clients-athens
ПШ Афіни
Відкриття нової школи поставило перед керівництвом серйозне завдання: необхідно було з нуля запустити ключові бізнес-процеси, для чого потрібно було провести ІТ-закупівлі, монтажні роботи, установлення, налагодження та роботу з подальшою техпідтримкою інфраструктури. Команда KEY4 реалізувала проект, починаючи з підбору обладнання, закінчуючи впровадженням та технічною підтримкою апаратних засобів і програмного забезпечення. Одним з визначальних чинників при виборі ІТ-компанії були вигідні фінансові умови і чітке проведення запланованих робіт. Дякуємо, колективу KEY4, за надану комплексну послугу з відкриття нової шкільної площадки, за вирішення всіх технічних, організаційних і, до того ж, «паперових» запитань, яких було б вкрай багато, звернися ми до різних постачальникам ІТ-послуг, то результат був б не таким передбачуваним і якісним.
Директор
clients-atilla
РВК Атілла
При проведенні реструктуризації компанії було прийнято рішення про передачу ІТ-задач на аутсорс. Першим позитивним досвідом роботи з KEY4 була перенастроювання і організація роботи IT інфраструктури. Роботи були проведені швидко, технічно і майже непомітно для нас. Далі йшов досвід з техпідтримки: завдання користувачів вирішувалися швидше і якісніше, були визначені і оперативно виправлені системні помилки, запропоновані нестандартні рішення, які усунули багато проблем. Нам підібрали оптимальний пакет послуг, яким ми користуємося на умовах щомісячної оплати, при виникненні нештатних ситуацій, ми можемо завмовити додаткові послуги і оплатити їх окремо, тільки тоді, коли вони дійсно потрібні. Ми рекомендуємо KEY4 як відповідального постачальника послуг, який працює в інтересах і на користь бізнесу.
Директор
clients-dila
МЛ Діла
За 9 років плідної співпраці з компанією KEY4 було реалізовано безліч цікавих проектів, які допомагають розвиватися бізнесу МЛ ДІЛА. За сприяння фахівців KEY4: автоматизовані більше 150 точок мережі МЛ ДІЛА; розроблені модулі синхронізації з виробничими програмними комплексами; створена система для управління лабораторними проектами, що дозволяє відстежувати і збирати результати досліджень у відповідні друковані форми. Завдяки злагодженій роботі співробітників МЛ ДІЛА і компанії KEY4 створені ефективні продукти, які успішно проходили тестування в ході зовнішніх аудитів. В процесі спільної роботи компанія KEY4 зарекомендувала себе як надійний і відповідальний діловий партнер з чітким виконанням взятих зобов'язань і гнучким підходом до вирішення завдань з урахуванням інтересів всіх сторін. Дякуємо колективу компанії KEY4 за індивідуальний підхід, швидке реагування на критичні ситуації, ініціативу і професійну відповідальність. МЛ ДІЛА і далі розраховує на підтримку KEY4 в частині консалтингу та розробки.
ІТ-Директор
clients-athens
ПШ Афіни
До наших IT-партнерів ми звернулися із запитом про створення ПЗ для автоматизації основного і допоміжних бізнес-процесів школи під специфіку бізнес-моделі нашого бізнесу. В рамках цього проекту компанією KEY4 був проведений аудит процесів і їх стандартизація, продумано і реалізовано функціонал, який дозволяє істотно скоротити час на виконання багатьох завдань, налагодити комунікацію з батьками з фінансових і організаційних питань. За участю фахівців KEY4 був розроблений особистий кабінет для батьків, учнів, співробітників. Основними факторами при виборі підрядника були фінансова сторона і наявність подібного досвіду. Підтвердженням продуктивної роботи і позитивними відгуками про результати проекту стали численні відгуки батьків, які є нашими клієнтами. Дякуємо команді фахівців KEY4 за злагоджену і чітку роботу, а також за якісну технічну підтримку продукту.
Виконавчий директор
clients-imd
МЛ IMD
Замовили у компанії KEY4 аудит бази даних. З командою фахівців працювати легко і комфортно. Швидко знайшли вразливі місця, максимально оптимізували і усунули «вузькі місця», надали детальні рекомендації щодо подальших кроків для мінімізації ризиків. Якість наданих консультацій, виконаних робіт на високому професійному рівні. Однозначно компанію рекомендуємо для співпраці.
Директор
clients-savvats
САВВАТС СЕРВІСНИЙ МЕТАЛОЦЕНТР
З компанією KEY4 почали співпрацю з IT-аудиту. Перше що відразу порадувало - якісна консультація, яку зараз рідко де можна зустріти. Відповіли на всі поставлені питання зрозумілими словами і без води. Якість виконання роботи на вищому рівні, відчувається що компанія всіма способами намагається надавати вищу якість. Так само порадувала вартість послуг, отримали навіть більше, ніж заплатили. З упевненістю можемо рекомендувати KEY4, як надійних і професійних партнерів. Дякуємо компанії, будемо продовжувати співпрацювати для оптимізації і технічної підтримки IT-систем підприємства.
Директор
clients-nako
Незалежна антикорупційна комісія
ГО "Незалежна антикорупційна комісія" (НАКО) співпрацювала з KEY4 із запитом налаштування GSuite for nonprofits, а також проведення тренінгів по GSuite та Slack як для адмінів, так і для користувачів. Менеджер компанії професійно налагодив процеси, були чітки плани, терміни, очікувані результати, а комунікація була легкою. Результатом ми задоволені. Після цього отримали повний звіт щодо оплачених послуг. НАКО рекомендує компанію KEY4 і ми з ними разом продовжуємо співпрацю - навчаємось і інтегруємо Jira. Дякуємо.
Директор