Установка відеоспостереження

Відеоспостереження використовується як для приватного володіння, так і на території підприємства, офісу. З його допомогою підвищується безпека і контроль на об’єкті. Але щоб отримати коректну роботу системи важливо правильно вибрати обладнання, орієнтуючись на принципи функціонування.

Як працюють системи відеоспостереження

Комплекс обладнання забезпечує нагляд за територією і надає можливість запобіганню злочину. Існує два типи роботи систем відеоспостереження: провідне і бездротове. Кожен варіант має низку індивідуальних особливостей.

Дротове з’єднання

Базовий модуль складається з 4 елементів:

 1. Камера.
 2. Записуючий пристрій.
 3. Монітор.
 4. Провід.

Установка відеоспостереження в цій комплектації вже дозволить вирішити більшість завдань.

Принцип дії відеосистеми працює за алгоритмом:

 1. Камера отримує зображення з радіусу дії.
 2. Отримана інформація по кабелю передається на відеореєстратор.
 3. Реєстратор обробляє дані і виводить зображення на зовнішній дисплей ПК або на віддалений пристрій.
 4. Інформація в подальшому видаляється або резервується в пам’ять на певний термін.

Робота кожного компонента системи відбувається автономно, тому розглядати їх будемо окремо.

Робота камери

Камери діляться на дві великі групи: зовнішні і внутрішні.

Внутрішнє обладнання крихкіше. Мікросхеми та елементи живлення не стійкі до вологи і низьких температур. Але вони набагато менші за розміром і коштують недорого.

Зовнішні камери стійкі до атмосферних явищ, можуть бути удароміцними. З метою захисту використовують термокожух, який захищає обладнання від вологи та утримує прийнятний температурний режим.

Також при виборі відповідного пристрою важливо враховувати інші параметри камер:

 1. Кольоровість – чорно-білий або кольоровий запис.
 2. Мінімальна освітленість – параметр, який визначає те, наскільки чітке зображення в темний час доби або в слабоосвітленому приміщенні.
 3. Параметри матриці – характеристики цього елемента визначають те, наскільки якісним буде зображення в цілому.

Записуючий пристрій

Монтаж відеосистеми без плати відеозахоплення або реєстратора просто безглуздий захід у рамках великого будинку. Камера «збирає» зображення, а вже записуючий пристрій дозволяє його зберегти і передати у вигляді відеоролика. У сучасних модулях використовуються обидва варіанти. Але принцип роботи у них відрізняється.

Відеореєстратор – автономний пристрій, що дозволяє записувати і переглядати матеріал з камер.

Плата відеозахвату – бюджетна альтернатива реєстратора. Вона не працює автономно, а встановлюється в комп’ютер або ноутбук. При виборі плати важливо враховувати сумісність з апаратною частиною ПК, формат стиснення і кількість камер, які можна підключити, а також тип і швидкість запису відеозображення.

Повідомлення компонентів системи

Система відеоспостереження з’єднується за допомогою кабелю. З її допомогою відбувається передача інформації. Використовується 3 типи кабелю:

 1. Оптоволоконний – при правильному монтажі цей тип комунікації найбільш ефективний. Інформація передається на великі відстані без підсилювачів.
 2. Вита пара – недорого, функціонально. Такий тип дозволяє передавати сигнал на 200 метрів. Але для роботи необхідно допоміжне обладнання – приймач і передавач.
 3. Коаксіальний – популярний тип з’єднання в телекомунікаційних мережах. Але в даний час мало застосовується і вважається застарілим.

Бездротове з’єднання

Бездротовий модуль складається з 5 базових елементів. Як і в дротовому комплексі тут потрібна камера і відеореєстратор (плата відеозахвату). Інші компоненти системи відрізняються. Технологія передачі даних інша, замість дротового з’єднання використовується WI-FI сигнал.

Передавач – спеціалізоване обладнання для бездротової передачі сигналу. Інформація передається на приймач по каналу. Пристрій працює на «побутових» частотах: 2,4 Гц. Це дозволяє максимально захистити обладнання від частотних перешкод. Робота в цьому діапазоні не вимагає спеціального дозволу.

Обладнання може бути цифровим або аналоговим. Процес роботи залежить від ряду параметрів:

 1. Дальність передачі – найпростіші варіанти можуть передавати інформацію на відстань до 100 м. А найпотужніші – до 2 км.
 2. Кількість доступних підключень – в середньому передавачі розраховані на 1-4 канали. Але є промислові зразки на 5-8 точок входу.
 3. Швидкість – цей параметр актуальний тільки для цифрових систем. Чим вище швидкість, тим краще.

Бездротова технологія передає інформацію з камери на передавач. Той, в свою чергу, транслює відеосигнал в ефір на певній частоті. Приймач отримує дані, а потім передає їх на відеореєстратор або за допомогою відеовиходу на стаціонарний ПК.

Установка систем відеоспостереження дротового типу більш безпечна і стабільна в роботі, але процес реалізації проекту трудомісткий і ресурсний. Бездротові технології коштують дешевше, їх монтаж простіше, а можливості – ширше. При цьому, сигнал нестабільний і залежить від багатьох факторів. Крім того, бездротові технології більш уразливі.

Залежно від обраних компонентів модуля порядок роботи і функціональність відеоспостереження істотно змінюється. Не варто переслідувати передові технології, вартість яких вкрай висока. Найкраще вибирати той комплекс обладнання, який відповідає завданням.

Типи систем відеоспостереження

Установка відеокамер без чіткого розуміння оптимального типу неможлива. Існує 4 варіанта конструкції:

 1. Аналогова – найперший тип обладнання, де ще використовувався магнітофон. Раніше для реалізації потрібно було безліч комплектуючих. Сучасні рішення більш компактні. Технологія недорога, але потрібно бути готовим до того, що відео низької якості – воно обмежене 700 ТВЛ.
 2. Комбінована – ще одна застаріла, але ефективна модель. Актуальна для житлових будинків і офісних будівель. Технологія не підходить для обробки великих об’ємів інформації. Запис даних відбувається на диски.
 3. Гібридна – оптимальне рішення для об’єктів з цілодобовим відеоспостереженням. Комплекс містить компоненти аналогового і комбінованого типу. Для передачі даних використовується мережевий відеосервер. Принцип дії: відеокодер перетворює сигнал і стискає його. Це головна відмінність від аналогового, де відеопотік відбувається без стиснення. Приймаючою стороною виступає ПК, планшет або інший пристрій з екраном. Гібридний модуль дозволяє підключати цифрові і аналогові камери, а також сумісний з будь-яким зчитувальним пристроєм. Серед недоліків можна відзначити низьку стійкість до вірусних атак.
 4. Мережева (цифрова) – ця технологія відеоспостереження нового покоління. Найфункціональніша і коштовна. Для роботи використовуються IP-відеокамери. Модуль має безліч переваг: простота монтажу, підходить для побудови комплексу відеоспостереження на величезній території, запис інформації відбувається на будь-який носій, спрощений контроль за кожною камерою завдяки унікалізації їх айпі. Єдиний недолік технології – висока вартість.

Тип відеоспостереження відрізняється також структурою:

 1. Багаторівнева – складна будова мережі. Підходить для великої території, для зберігання даних потрібен спеціальний сервер або відповідний реєстратор. Є віддалений доступ.
 2. Тимчасова – найпростіша. Потрібен ПК, блок живлення і кілька камер. Тільки фізичний доступ.
 3. Розподілена – дана технологія є універсальною. Побудова мережі може бути будь-якою, доступ віддалений, за допомогою загальнодоступних мереж та інтернету.

Проектування системи відеоспостереження

Установка відеоспостереження, ціна якого залежить від обраного обладнання та технології, починається з ретельного опрацювання проектної документації. Процес складається з декількох етапів:

 1. Узгодження побажань замовника і оцінка території.
 2. Формування технічного завдання.
 3. Виконання розрахунків і підбір обладнання.
 4. Створення проекту.
 5. Формування робочої документації.

Робоча документація – основа для монтажних робіт. В процесі проектування систем важливо розібратися з ключовими питаннями:

 • оптимальна роздільна здатність камер для конкретного об’єкта;
 • дислокація обладнання на території;
 • кількість камер по периметру.

Відповіді на ці питання формуються фахівцями за допомогою планів об’єкта, ТЗ, а також спеціального програмного забезпечення. Другий важливий момент – розрахунки і кошторис. Базовий список необхідних розрахунків на етапі проектування включає:

 1. Зони огляду камер.
 2. Пропускну здатність і архів.
 3. Потоки в ЛВС.
 4. Продуктивність серверів (опціонально).
 5. Систему безперебійного живлення.
 6. Кількість моніторів і операторів.

Також важливо визначитися з типом роботи відеосистеми і структурністю. Завдання проектування – встановити архітектуру системи, а також ємність обладнання з урахуванням його масштабування, швидкості передачі даних і інших важливих параметрів.

Етапи монтажу відеоспостереження

Організація монтажно-будівельних робіт на ділянці проводиться на підставі робочої документації. Процес складається з таких кроків:

 1. Підготовка території: формування точок доступу, розводка комунікацій.
 2. Закупівля і доставка обладнання на об’єкт.
 3. Установка компонентів системи: камери, датчики.
 4. Підключення всіх елементів відеосистеми.
 5. Проведення пусконалагоджувальних робіт.
 6. Здача в експлуатацію.

Залежно від того, де відбувається установка камер відеоспостереження, ціна може відрізнятися.

Вартість установки системи відеоспостереження

Цінова політика формується на підставі ряду даних:

 1. Тип системи.
 2. Принцип роботи.
 3. Кількість і якість обладнання, комплектуючих.
 4. Складність реалізації проекту.

Щоб отримати точну інформацію про те, як краще встановити камеру відеоспостереження, ціну на послугу і обладнання, зв’яжіться з консультантом. Ми надамо вичерпну інформацію. Пропонуємо послуги в Києві та по всій Україні.

 
Читати повністю

Як ми працюємо?

Отримуємо заявку
Вивчаємо завдання
Складаємо план
Реалізуємо проект
Супроводжуємо рішення

FAQ

Основні типи: аналогова, мережева, гібридна.

Головний фактор, який потрібно враховувати при монтажі, це те, що може бути дротове і бездротове з’єднання. Також кожен тип має кілька підвидів, які обираються з урахуванням дислокації і цільового призначення об’єкта.

Ціна залежить від складності реалізації, кількості і якості обладнання. Розраховується індивідуально для кожного проекту під час першої безкоштовної консультації.

Чому нам довіряють?

+
Лет
опыта
Закрито
угод
Інтегровано
ІТ-рішень
Сервісів
в підтримці
Реалізовано
проектів

Відгуки клієнтів

clients-ai
Академія Інтелекта
Дякуємо, компанії KEY4 за технічну та ІТ підтримку нашої школи. Вони нам дуже допомогли в перехідному періоді: перенесли бухгалтерське ПЗ і бази даних в хмару, допомогли розібратися бухгалтеру як працювати на віртуальному сервері. Також ми зверталися в компанію за допомогою з проектування та налаштування мережі - їх фахівці істотно поліпшили стабільність роботи мережі та інтернету в школі, і, в процесі, навіть допомогли продати непотрібну для школи техніку. Ми рекомендуємо компанію KEY4, як надійного ІТ і технічного підрядника.
Директор
clients-idealist
Idealist
Запустити точку продажу з нуля виявилося не так просто, як ми спочатку планували. Тому партнерство з KEY4 було дуже своєчасним і корисним для нас. Придбання обладнання, монтаж мережі і підключення всієї техніки пройшли гладко. Хлопці взяли на себе спілкування з підрядниками, все проконтролювали, і ми змогли запуститися в термін. Окрема подяка, за вміння працювати в стислі терміни, тому що дата відкриття була призначена заздалегідь і у нас був дедлайн, який без допомоги фахівців KEY4 був би не реальний.
Директор
clients-turbina
Боулінг-клуб Турбіна
Дякуємо компанії KEY4 за якісно виконану роботу, результатом якої стала синхронізація ряду систем. Це істотно заощадило час на обробку даних нашими співробітниками. Ніякої додаткової інформації вводити тепер не потрібно. Розробка внутрішнього API дуже нам допомогла. Завдання техпідтримки завжди виконуються оперативно і злагоджено.
Виконавчий директор
clients-fleet5
FLEET5
За час співпраці нам були надані такі послуги як: консалтинг, іт-закупівлі, послуги техпідтримки і проектний менеджмент, які ми використовуємо по сьогоднішній день в разі потреби. Глибоке знання ІТ можливостей бізнесу, партнерський підхід, гнучке ціноутворення та системний підхід до вирішення завдань - відмінні риси команди KEY4.
Директор
clients-djumbo
Боулінг-клуб Джамбо
Дякую фахівцям компанії KEY4 за високу якість наданих послуг в рамках супроводу проекту оптимізації роботи нашого клубу. У числі послуг компанії хочу виділити послугу ІТ-закупник, якою ми скористалися з метою підбору, закупівлі нового обладнання і продажу непотрібного. Хочу відзначити раціональність фахівців в плануванні ІТ-витрат в інтересах клієнта. Окрема подяка співробітникам техпідтримки користувачів за злагоджену і чітку роботу. Для нас вкрай важливо мати таких партнерів, як KEY4.
Керуючий
clients-realy
Типографія РЕАЛІ
Довго користувалися послугами приходящого адміністратора, але, після злому бази даних облікової системи, зрозуміли, що треба щось міняти. Звернулися в KEY4 за рекомендацією для комплексного обслуговування ІТ-структури. Фахівці компанії виконали перенастроювання ІТ-ресурсів і перенесення наших серверів в дата-центр. Також скористалися послугою ІТ-закупник, що допомогло нам реалізувати непотрібну техніку і закупити нову. Дякуємо вам за якісну роботу, оперативність у вирішенні наших завдань. Рекомендуємо компанію KEY4, як надійного партнера.
Директор
clients-lavina
РЦ "Лавіна"
Хочемо висловити подяку фахівцям KEY4 за надання послуги створення "ІТ-інфраструктури під ключ". Командою було здійснено запуск більшості напрямків торгового центру з нуля. Були оптимізовані витрати на закупівлю обладнання. В результаті проведеного проекту фахівцями KEY4 був отриманий максимально автоматизований торгово-розважальний комплекс. Дякуємо проектній команді за відмінний результат, а також продовжуємо плідну співпрацю!
Виконавчий директор
clients-athens
ПШ Афіни
Відкриття нової школи поставило перед керівництвом серйозне завдання: необхідно було з нуля запустити ключові бізнес-процеси, для чого потрібно було провести ІТ-закупівлі, монтажні роботи, установлення, налагодження та роботу з подальшою техпідтримкою інфраструктури. Команда KEY4 реалізувала проект, починаючи з підбору обладнання, закінчуючи впровадженням та технічною підтримкою апаратних засобів і програмного забезпечення. Одним з визначальних чинників при виборі ІТ-компанії були вигідні фінансові умови і чітке проведення запланованих робіт. Дякуємо, колективу KEY4, за надану комплексну послугу з відкриття нової шкільної площадки, за вирішення всіх технічних, організаційних і, до того ж, «паперових» запитань, яких було б вкрай багато, звернися ми до різних постачальникам ІТ-послуг, то результат був б не таким передбачуваним і якісним.
Директор
clients-atilla
РВК Атілла
При проведенні реструктуризації компанії було прийнято рішення про передачу ІТ-задач на аутсорс. Першим позитивним досвідом роботи з KEY4 була перенастроювання і організація роботи IT інфраструктури. Роботи були проведені швидко, технічно і майже непомітно для нас. Далі йшов досвід з техпідтримки: завдання користувачів вирішувалися швидше і якісніше, були визначені і оперативно виправлені системні помилки, запропоновані нестандартні рішення, які усунули багато проблем. Нам підібрали оптимальний пакет послуг, яким ми користуємося на умовах щомісячної оплати, при виникненні нештатних ситуацій, ми можемо завмовити додаткові послуги і оплатити їх окремо, тільки тоді, коли вони дійсно потрібні. Ми рекомендуємо KEY4 як відповідального постачальника послуг, який працює в інтересах і на користь бізнесу.
Директор
clients-dila
МЛ Діла
За 9 років плідної співпраці з компанією KEY4 було реалізовано безліч цікавих проектів, які допомагають розвиватися бізнесу МЛ ДІЛА. За сприяння фахівців KEY4: автоматизовані більше 150 точок мережі МЛ ДІЛА; розроблені модулі синхронізації з виробничими програмними комплексами; створена система для управління лабораторними проектами, що дозволяє відстежувати і збирати результати досліджень у відповідні друковані форми. Завдяки злагодженій роботі співробітників МЛ ДІЛА і компанії KEY4 створені ефективні продукти, які успішно проходили тестування в ході зовнішніх аудитів. В процесі спільної роботи компанія KEY4 зарекомендувала себе як надійний і відповідальний діловий партнер з чітким виконанням взятих зобов'язань і гнучким підходом до вирішення завдань з урахуванням інтересів всіх сторін. Дякуємо колективу компанії KEY4 за індивідуальний підхід, швидке реагування на критичні ситуації, ініціативу і професійну відповідальність. МЛ ДІЛА і далі розраховує на підтримку KEY4 в частині консалтингу та розробки.
ІТ-Директор
clients-athens
ПШ Афіни
До наших IT-партнерів ми звернулися із запитом про створення ПЗ для автоматизації основного і допоміжних бізнес-процесів школи під специфіку бізнес-моделі нашого бізнесу. В рамках цього проекту компанією KEY4 був проведений аудит процесів і їх стандартизація, продумано і реалізовано функціонал, який дозволяє істотно скоротити час на виконання багатьох завдань, налагодити комунікацію з батьками з фінансових і організаційних питань. За участю фахівців KEY4 був розроблений особистий кабінет для батьків, учнів, співробітників. Основними факторами при виборі підрядника були фінансова сторона і наявність подібного досвіду. Підтвердженням продуктивної роботи і позитивними відгуками про результати проекту стали численні відгуки батьків, які є нашими клієнтами. Дякуємо команді фахівців KEY4 за злагоджену і чітку роботу, а також за якісну технічну підтримку продукту.
Виконавчий директор
clients-imd
МЛ IMD
Замовили у компанії KEY4 аудит бази даних. З командою фахівців працювати легко і комфортно. Швидко знайшли вразливі місця, максимально оптимізували і усунули «вузькі місця», надали детальні рекомендації щодо подальших кроків для мінімізації ризиків. Якість наданих консультацій, виконаних робіт на високому професійному рівні. Однозначно компанію рекомендуємо для співпраці.
Директор
clients-savvats
САВВАТС СЕРВІСНИЙ МЕТАЛОЦЕНТР
З компанією KEY4 почали співпрацю з IT-аудиту. Перше що відразу порадувало - якісна консультація, яку зараз рідко де можна зустріти. Відповіли на всі поставлені питання зрозумілими словами і без води. Якість виконання роботи на вищому рівні, відчувається що компанія всіма способами намагається надавати вищу якість. Так само порадувала вартість послуг, отримали навіть більше, ніж заплатили. З упевненістю можемо рекомендувати KEY4, як надійних і професійних партнерів. Дякуємо компанії, будемо продовжувати співпрацювати для оптимізації і технічної підтримки IT-систем підприємства.
Директор
clients-nako
Незалежна антикорупційна комісія
ГО "Незалежна антикорупційна комісія" (НАКО) співпрацювала з KEY4 із запитом налаштування GSuite for nonprofits, а також проведення тренінгів по GSuite та Slack як для адмінів, так і для користувачів. Менеджер компанії професійно налагодив процеси, були чітки плани, терміни, очікувані результати, а комунікація була легкою. Результатом ми задоволені. Після цього отримали повний звіт щодо оплачених послуг. НАКО рекомендує компанію KEY4 і ми з ними разом продовжуємо співпрацю - навчаємось і інтегруємо Jira. Дякуємо.
Директор